Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 hetem van a forgalmi vizsgái...

3 hetem van a forgalmi vizsgáig van valami tipp felkészülésre?

Figyelt kérdés
Nagyon jó oktatóm van. Tényleg. 42 éve oktat, 6 évig volt vizsgabiztos. Türelmes és jól elmagyaráz mindent. Most a 44. óránál járok és azt mondta március 18 körülre szerez nekem időpontot vizsgára. Én úgy indultam neki a jogsinak hogy nem fogom kérni a vizsgát, írjon ki ő rá ha alkalmasnak talál. A baj az hogy én nem érzem magam még alkalmasnak. Mindig vannak kisebb hibák. Pl a legnagyobb rémálmom hogy rám vált a lámpa sárgára és nem mindig tudok dönteni hogy gázt adjak vagy ugorjak a fékre. Elmondta az oktató hogyha a két burkolatra felfestett nyílon belül vagyok mindegy mit látok sárgát vagy zöldet, szigorúan gázadás. Mégis frusztrál engem a helyzet. Vagy pontosan tudom hogy jobbkéz szabály van mégis ha balról meglátok egy autót ugornék a fékre de már egész jól leszoknék erről. Tudom hogy nekem van elsőbbségem de nem bízok meg abban hogy megáll. A parkolástól nem félek. De attól már igen ha behajtok egy többsávos forgalmas útról ahol villamos is van egy kis utcából és nem szabályoz engem lámpa de ki kéne forduljak jobbra vagy balra. Félek hogy kihagyok egy elemet pl gyalogos vagy villamos vagy a kerékpáros vagy bármi. Röviden úgy érzem fejlesztenem kell a figyelmemet még. Vagy az is lehet hogy megtudtam hogy közeleg a vizsga és beparáztam. Valakinek valami tipp? Életmentő lenne. 24N
2023. febr. 23. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Oktatás alatt nem fogsz megtanulni jól vezetni még, ez ne legyen elvárás magadnak. 40-50 óra egy erős alapot ad a későbbiekhez. Az évek meg a rutin majd ügyesebbé, magabiztosabbá tesznek.


Sok sikert a vizsgához, és ne keseredj el ha elsőre nem sikerül.

2023. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert!

Ha véletlenül megbuksz, akkor mi történik? Semmi. Mész másodjára, harmadjára vagy negyedjére. Ha az oktató szerint alkalmas vagy vezetni, akkor hidd el, hogy az vagy.


Azt viszont megkérdezhetem, hogy melyik városban és iskolánál vagy?

2023. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szegeden vizsgázok. Deák Autósiskola Makón de vizsgázni Szegeden kell és ott is vezetünk.
2023. febr. 23. 22:29
 4/8 anonim ***** válasza:

"Pl a legnagyobb rémálmom hogy rám vált a lámpa sárgára és nem mindig tudok dönteni hogy gázt adjak vagy ugorjak a fékre. Elmondta az oktató hogyha a két burkolatra felfestett nyílon belül vagyok mindegy mit látok sárgát vagy zöldet, szigorúan gázadás."


Ezt a "nyílon belül" dolgot nem értem.


Van egy távolság, amin belül fokozatosan fékezve, nagy bólogatások nélkül meg tudsz állni. Ezt akár gyakorolhatnátok is különböző sebességeken.

Ha átlépted ezt a pontot, onnantól tényleg nem kell figyelned a sárgára váltást. Igazából így gyorsítanod sem kell, csak tartani a sebességet.

2023. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amikor a lámpa alatt fel vannak festve a nyilak hogy merre szabad menni és pl jövök 40-45 a lámpa fele és azt mutatja zöld figyelem ha most váltott zöldre valószínűleg átérek. De ha már egy ideje zöld akkor leveszem a lábam a gázról, figyelem a középső tükröt hogyha be kéne fékeznem aki mögöttem jön meg tud-e állni, milyen közel van. De ha odaérek a lámpa alá szinte ahol fel vannak festve a nyilak és ott vált rám a lámpa sárgára és nem állok meg félek hogy megbuktatnak.
2023. febr. 23. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:

"De ha odaérek a lámpa alá szinte ahol fel vannak festve a nyilak és ott vált rám a lámpa sárgára és nem állok meg félek hogy megbuktatnak."


Hát az már tényleg túl késő megállni. Kb. vészfékezned kellene, nem?

2023. febr. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"De ha már egy ideje zöld akkor leveszem a lábam a gázról, figyelem a középső tükröt hogyha be kéne fékeznem aki mögöttem jön meg tud-e állni, milyen közel van."


Az jó, hogy rápillantasz a mögötted jövőre, de túl sok figyelmet ne szentelje neki. A ráfutás az ő hibája lenne a te fékezésedtől függetlenül. Ezt használják ki a büntetőfékezők.

Fontosabb előre nézni a kereszteződésbe, és azon túl. Felmérni az elsőbbségi viszonyokat

(telezöld lampánál kanyarodok jobbra, vagy nyilas zöldnél előre, stb.) Felmérni, hogy el tudom-e hagyni a kereszteződést behajtás után, stb.



Meg persze felmérni a sebességünktől függően a "szép féktávot". A vizsgabiztosok (meg később az utasaid sem) szeretik a "bólogatós" fékezést.

Ha ezen féktávon belül vált rád a lámpa, azt csak tudomásul veszed. Onnantól az elsőbbségi viszonyok, és a kereszteződés elhagyása a prioritás.

2023. febr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A parkolástól nem félek."

Az jó, én attól féltem a legjobban. Párhuzamos parkolás hátra: még évek múltán is meggondolom, van-e a közelben más hely. Főleg idegen autóval.



"De attól már igen ha behajtok egy többsávos forgalmas útról ahol villamos is van egy kis utcából és nem szabályoz engem lámpa de ki kéne forduljak jobbra vagy balra. Félek hogy kihagyok egy elemet pl gyalogos vagy villamos vagy a kerékpáros vagy bármi."


Arra gondolsz, hogy rosszul méred fel az elsőbbségi viszonyokat?

Vagy átlátod ezeket, csak nem veszed észre a közlekedőt?


Ezek lényeges dolgok, de ezt az oktatód döntésére biznám. Elküld vizsgázni, így nagy gond nem lehet.

Ez is majd rutinnal javul.

És persze jó sok baleset is adódik ilyen hibákból, szóval figyelmesen ;)

2023. febr. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!