Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van rajta fényvisszaverő...

Miért van rajta fényvisszaverő prizma?

Figyelt kérdés

[link]


1:40-től jól kivehető. Néztem esti videókat is, nem világít, csak visszaveri a fényt. Mi értelme, mi a gyakorlati haszna?



2023. febr. 16. 17:14
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

#9


Amerikai az autó, te észlény. Ott alapfelszereltség a prizma vagy a világító szélességjelző.

2023. febr. 16. 19:15
 12/22 A kérdező kommentje:

#10


Ezt én is tudom, de mi értelme? Ez a lényege a kérdésemnek.

2023. febr. 16. 19:16
 13/22 anonim ***** válasza:
#11 Igen, de a kérdésben egy szó sem hangzik el a szabályokról, "te észlény". Az volt a kérdés, hogy mi értelme van, nem pedig az, hogy miért van rajta. Mindezt megerősíted a #12-es válaszoddal is, hogy az "értelmét" keresed, ami szerintem elég gáz, ha nem tudod. De nem is ez a lényeg, hanem hogy egyszer az értelmét keresed, aztán meg a szabályokkal jössz. 🤡
2023. febr. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#13


Hiába magyarázod, te beszélsz rosszul, miszerint ez választható plusz. Erre írtam, hogy ott ez alaptartozék.

2023. febr. 16. 19:35
 15/22 anonim ***** válasza:
Azért van rajta, mert Észak-Amerikában kötelező.
2023. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
De ezt én is tudom. Miért kötelező? Mi a haszna? Mondj egy konkrét példát.
2023. febr. 16. 19:49
 17/22 anonim ***** válasza:

#16 Milyen példát szeretnél ember? Komolyan nem hiszem el hallod, azt legalább tudod, hogy a villa melyik véget kell fogni?


Sötét. Autó áll. Autó nem látszódik. S lőn egy közlekedő. Közlekedő fényszóró működ. Prizma fény visszaver. Álló autó látszik. Álló autónak nem mennek neki. Boldog mindenki.


Ennél fogyatékosabban nem lehet ezt leírni. Ha egyszerűen nem tudod megérteni a világ legalapvetőbb dolgát, akkor szerintem kezeltesd magad.

2023. febr. 17. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
És hol van olyan sötét, ahol te nem látod az autót, csak akkor, ha prizma van rajta? Európában miért nincsen prizma oldalt? Itt nincs sötét? Sok a kérdés, válasz egy sem.
2023. febr. 17. 07:34
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 Ember ezt már elugattam. Vagy lehet csak akartam...


Európai szabályok szerint az oldalsó irányjelző burkolata prizmás kell hogy legyen. Szóval látod látod, európai autókon is ott a prizma, kötelezően. Mondtam már nem egyszer, hogy a tudatlanságot ne magabiztossággal pótold.

2023. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
#19 Helyesbítek: nem kötelező az oldalsónak prizmásnak lennie, hanem az oldalsónak VAGY a rendesnek. Valamelyiknek a kettő közül annak kell lennie.
2023. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!