Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri 10 év...

Tyler913 kérdése:

Szerintetek megéri 10 év körüli használt BMW-t vagy Mercedest venni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb. 1,5-1,7 millió forintom lenne autóvásárlásra,és megbízhatóbbnak tartok egy 10 éves Mercit,mint mondjuk egy fele annyi idős Suzukit.De hosszú távra, legalább 4 évre kellene az autó.Van valakinek tapasztalata ilyen idős példányokkal a fent említett márkákból?Tényleg jól bírják a strapát ennyi idősen is?Milyen problémák, pluszköltségek merülhetnek fel? Szóval, megéri ilyen korú használt autót venni?
2010. okt. 5. 00:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Azt nem értem hogy ha egyesek szerint olyan jó kocsi a Suzuki akkor miért van annyi eladó belőlük és miért ilyen olcsó.

Példa: [link]

600.000ft és 2003-as évjáratú suzuki.


Szintén 2003-as Ford Focus 1 millió Ft. [link]


A ford se drága kocsi mégis drágább mint a suzuki.

Miért nincs ára a suzukinak ha annyira király autó?

2010. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Er. 16:18-asnak: örülök, hogy visszavettél, látom, hogy megy ez sokkal konstruktívabban is! Köszönöm szépen.Mint említettem, nekünk is Suzukink volt, ráadásul Wagon r, ami tényleg eléggé matchbox, viszont megbízható autó volt, nem hagyott cserben egyszer sem, ezt elismerem, viszont pl. a fogyasztása borzalmas volt...Na mindegy.Nem nézek le semmilyen autómárkát, mindenki olyat vegyen, amilyet akar, bár nálam autóvásárlásnál fontos az érzelmi szempont,tehát ha egy kocsi nem mozdít meg bennem valamit, nem látom stílusosnak, nem érzem benne magam jól, akkor nem érdekel, hogy AMÚGY mennyire megbízható és jól szervizelhető.A Suzukival talán annak népautó-jellege miatt vagyok így, hiszen a márka marketingje is arra épül, hogy ez egy tömegautó, olcsón,mindenkinek.Márpedig nekem ez az üzenet nem jön be,nem olyan kocsit szeretnék, ami ugyanolyan, mint minden második emberé, érted?És sokan mások is így vannak vele, talán ezért divat leszólni ezt a márkát.Míg pl. a Merci valahogy a magas minőséget és az exkluzivitást képviseli a tömeggyártással szemben, talán ezért bízom benne jobban.A kérdés pont annak szólt, hogy valóban így van-e és tényleg annyira elpusztíthatatlanok pl. a régi Mernyók, mint hírlik?
2010. okt. 5. 21:29
 13/21 anonim ***** válasza:

Igen Kedves Kérdező!Ésszerű keretek között természetesen a régi merci elpusztithatatlan!!!Jobban is tartja az árát mint egy mai Suzuki!

Tisztelt 16:18-as!

kérdésed a következő volt mi baja mindenkinek a Suzukival?

az én kérdésem: miért mi jó benne????

2010. okt. 6. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak az olcso karbantartasrol szol a vezetes. Ha utkozo autoban lennek, azert inkabb egy BMW-t vagy egy Mercedest valasztanek, mint egy kisautot. Meg a vezetes elvezete, az adrenalinrol nem is beszelve. Hala Istennek azert van sok fajta auto, hogy valogasson mindenki a kedvere.
2010. okt. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egy percig nemakarom bántani a merciket, és a bmw ket, vannak köztük igen jó darabok, nem tartozik igazán a konszern szar kategóriába mint pl vosvagen, vagy némeik "jól" sikerült opel.

Csak annyit tennék hozzá, hogy régebbi Avensist az általad kiírt ár 2/3 adából feléből is megúszhatod, ezek körülbelül 10 évesek.

Viszont 1,8 ból kaphatsz egy 2. generációs avensist is, ami már egyáltalán nemkispályás autó, és a szememben tényleg többet ér a mercinél és a bmw nél.

Főleg a megbízhatóság terén. (de a régi még elektronikát mellöző bmwk és mercik is jók, azokat továbbra se szeretném bántani)

Japán kocsik fő előnye, hogy nemcsak motorikusan elpusztíthatatlanok, hanem az elektronikájuk is hibátlan. Ellenben a németekkel.

A francia autógyártásnak nevezett tragikomédiát most nemkeverném ide.


Egy egy példa a régi és az új avensisre amit mernék javasolni:



[link]


[link]


A régebbit ismerem, ültem egyben, kényelmes erős megbízható.


Kétlem, hogy az újabbik bármiben is rosszabb lenne.

2010. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Én ültem új Avensisben és sajnos szörnyű :(

A klíma fel nem fúj semmit, a lábaimat viszont lefagyasztja, az ülései kényelmetlenek, és nagyon hangos, kopogós a futómű.

És ezekhez képest drága

2010. okt. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Én télen ültem Avensisben, így a klímárol nemsokat mondhatok, összvissz annyit, hogy ne a lábadra fujasd, ha nem ott akarsz megfagyni.

A futómű több mint jó, de nyilván szétlehet barmolni eztis mint bármi mást. A kényelem meg ezekszerint szubjektív dolog.

2010. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A régebbi valóban jó, de én az ÚJról mondtam ezeket.

Azt próbáld ki

2010. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az újhoz még nemvolt szerencsém, csak láttam egy csomót.
2010. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Sok kérdés van nyitva.Mit értesz a megbízhatóság alatt???

logikus hogy egy 5 éves autó nem futott annyit, nem volt kitéve az időjárás viszontagságainak annyi időt, talán az ára ugyan annyi, de lesz az is tíz éves és akkor az ára nagyon kevés pénz lesz.

Mit jelent a strapa szó?Ész és kímélet nélküli hajtással bármit szét lehet szabni!Bármit!Általában futómű, fék, lengéscsillapítók jönnek szóba ennyi idős korban, de sok egyéb is lehetséges, de ez is függ attól kié volt, hogyan használták, költöttek e rá, vagy csak hajtva volt.

Minden autó jó, ami alkalmas A pontból B pontra eljuttatni téged...Csak van különbség az utazás és az érzés minőségében!Egy Suzukinál strapabíróbbat nehezen találsz, de egy minden földi jóval telepakolt tízéves vassal más lesz még az életkedved is.)

2010. okt. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!