Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Némelyik autónál miért úgy...

Némelyik autónál miért úgy tervezik a műszerfalat, hogy hatalmas tepsinek tűnjön belülről az autó?

Figyelt kérdés

Több autóban ültem már, de pl: új Yaris, Citroen C5, Ford S-Max.

A vezetőülésből hatalmasnak, hosszúnak tűnik a műszerfal (Yaris esetében pl a külső méretekhez képest). Az S-Maxban pedig kb pingpongaaztal nagyságú a műszerfal.

Némelyik autót miért így tervezik, hogy belülről azt az érzést keltse hogy valami hatalmas tepsiben ül az ember?



2023. febr. 11. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Például azt az érzést kelti, hogy biztonságosabb a kocsi.
2023. febr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A biztonság és a jobb légellenállás miatt jobban meg van döntve a szélvédő, mint a régi autókon.
2023. febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mí?
2023. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi van? Ültem már mindegyikben, de egyikben sem éreztem, hogy hatalmas lenne a műszerfal. Normál méretű. Fogalmam sincs mire gondolsz.
2023. febr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább én úgy éreztem magam az ilyen kocsikban mint egy űrhajóban.
2023. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Némelyik autót miért így tervezik, hogy belülről azt az érzést keltse hogy valami hatalmas tepsiben ül az ember?"

Mert egy erősen döntött szélvédő mögé csak ilyen műszerfalat lehet építeni úgy, hogy a sofőr is elférjen.

2023. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4:

Gondolom valami 90-es évekbeli autó, (pl. régi swift, f astra, 3-as golf) a hasonlítási alapja. Ezekben tényleg nyújtozkodás nélkül elérted a szélvédő alját.

2023. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!