Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sávon belüli mozgáskor kötelez...

Sávon belüli mozgáskor kötelező indexelni?

Figyelt kérdés
Pl túlságosan közel haladok a felező vonalhoz és jobb szélre ki húzódok vagy fordítva ilyenkor köteles vagyok indexelni vagy csak nagyobb mértékű mozgás változásnál kell?
2023. jan. 15. 17:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%

"A jármű vezetője egyéb esetben is adhat irányjelzést, ha ezzel továbbhaladási irányáról a közlekedés más résztvevői számára többlettájékoztatást ad, az irányjelzés azonban megtévesztő nem lehet."


Ha pl. a sáv szélén van valami akadály és azt kikerülöd, azt miért baj, ha jelzed és a mögötted jövő nem megy bele?

2023. jan. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jogosítványod, hogy ekkora kreténséget kérdezel?
2023. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 krwkco ***** válasza:
15%
Én ma is indexeltem sávon belül. Oldaltartással kikerültem egy kerékpárost. Behúzódtam egészen a felezővonalig. És a szembejövőknek indexeléssel jeleztem, hogy ők ne menjenek a felezővonalnál, mert valami szokatlan történik. Ha esetleg nem vennék észre, hogy mi a helyzet.
2023. jan. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
17%
13. Ez a te magánügyed, de egyébként tilos.
2023. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 krwkco ***** válasza:
69%

Nem tilos.

"(2) Az előzési szándékot - ha az előzés irányváltoztatással jár - irányjelzéssel [29. § (2) bek.] jelezni kell."

Ha átlépem a felelzővonalat, akkor kell, mert az irányváltoztatás. Ha nem lépem át, akkor nem kell, vagyis nem kötelező. De nem is tilos. Csak nem lehet megtévesztő.

2023. jan. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!