Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért riaszt az autó szinte...

Miért riaszt az autó szinte mindig, ha kinyitom a csomagtartót?

Figyelt kérdés

Egy Lada Kalináról van szó, 2016-os autó.

Lezárom a kulccsal, központi zár, minden oké.

Ki akarom nyitni a csomagtartót anélkül, hogy az oldalsó ajtókat kinyitnám (3 gombos kulcs, nyit, zár, csomagtartó), és 10-ből 8-szor egyet dudál, mintha riasztana, de ha nem csinálok utána semmit, el is kezd riasztani kb fél perc múlva. Ha előtte feloldom az oldalsó ajtókat, akkor oké, de ha fizikailag nem nyitom ki őket, fél perc múlva lezárnak és akkor is riaszt, ha a hátulja nyitva van.


Szerelő nem ért hozzá (vidék), könyvében nem találtam olyat, ami segítene.

Valakinek volt ilyen problémája, akár más autómárkával? Hátha az is segítene.



2023. jan. 14. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ami nekem volt a kocsiban, az is visszazárt ha nem nyitottam ki az ajtót 20mp-en belül. Ez normális. Gondolom a csomagtartónyitó gomb a távirányítón nem kapcsolja ki a riasztót, viszont mivel valószínüleg a belső világításra kötötték, ami a csomatartót nyitva felkapcsol, így a riasztót is megszólaltatja.
2023. jan. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja amit elfelejtettem... Ezt csak pár hónapja csinálja... Elemcsere volt a kulcsban, de nem egyből azután kezdte el csinálni, és nem is mindig.


A kocsi könyve szerint a kulcs csomagtartó nyitója kiveszi a csomagtartót a védett területből, tehát arra nem kéne riasztania. A csomagtartó világítás nem kapcsol fel ha kinyitom a csomagtartót, csak ha legalább helyzetjelzőt is kapcsolok.

2023. jan. 14. 18:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!