Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az elmondott...

Mi a véleményetek az elmondottakről a tükörindexszel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]

#tükörindex
2023. jan. 1. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Semmi értelme ennek a videónak.
2023. jan. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Amit arról mond, hogy a tükörbe épített irányjelző teljesen haszontalan a sárvédős megoldáshoz képest, az nyilván igaz, lehetetlen vele nem egyetérteni, az egy tény.


De az oldalirányjelző, bármilyen formában, önmagában, eléggé haszontalan. Az egyetlen helyzet, amiben lehet hasznos funkciója, az a holttér. Tehát pl. kereszteződésekben szerintem semmi haszna nincsen, de holttérben lehet. Ezzel csak egy a baj: ha pl. előzöl egy autót, bent vagy a holtterében, nem látod sem az első, sem a hátsó irányjelzőt, csak az oldalsót... na kérem, felmerül bennem a kérdés: mi a f*szt csinálsz te az autó holtterében olyan hosszú ideig? Előzni a KRESZ szerint is csak megfelelő sebességkülönbséggel lehet. Szóval vagy oldd meg gyorsan, vagy maradj a seggeden, mindkét opció esetében nem sok szükség van az oldalsó irányjelzőre.

2023. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2


Gondolom, nem hallottál még olyanról, hogy dugó az autópályán, vagy akárhol. Vagy párhuzamos közlekedés lakott területen belül. Ezeknél az eseteknél egymás mellett vagytok több ideig.

2023. jan. 1. 16:32
 4/14 A kérdező kommentje:

#1


Miért nincs értelme?

2023. jan. 1. 16:32
 5/14 anonim ***** válasza:

#3 És szerinted a dugóban mégis mi haszna van?


1. A dugóban nem fogsz random össze-vissza egyik pillanatról a másikra sávot váltani.

2. Ha mégis, akkor sem ész nélkül, mivel hatezren vannak körülötted, ettől dugó a dugó, szóval körülnézel előtte.

3. Mivel dugó van, ezért a sebesség kicsi, ha valami überkretén mégis körülnézés nélkül elkezd sávot váltani, rá tudsz dudálni, hogy viselkedjen már. Persze az ilyen ember feltehetőleg indexelni sem fog, szóval duplán hülyeség.

4. Ha valaki elkezd sávot váltani, miközben te mellette vagy, akkor mégis mit számít az index? Szerintem 2km/h-s araszolásnál bőven van időd észrevenni az irányváltását az index nélkül is.


Továbbra is haszontalan, az érveidnek semmi értelme.

2023. jan. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
El lett mondva a videóban, hogy miért találták ki.
2023. jan. 1. 18:29
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.


Te vagy a készítő, vagy miért rakod ki sorban a videóit? Kell a megtekintés?

2023. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 Semmi olyasmi nem hangzik el a videóban, ami válasszal szolgálna azokra, amiket leírtam.


Azt mondja azért találták ki, mert sok volt a merőleges koccanás. Oké, de ennek nincs köze ahhoz, amiről én beszéltem. Amit még mond, az az, hogy a másik autó holtterében vagy és látni fogod az index miatt, hogy ő sávot akar váltani. Ez is igaz, de pont ez az, amit én megcáfoltam, a videóban pedig nem hangzik el semmi olyan, ami az én érveim ellen szól, ő csak elmondott valamit, én meg megcáfoltam. Igen, holttér meg ilyenek. De ha előzöl, akkor azt normálisan kell megtenni és akkor nem lesz szükség az oldalindexre, ha pedig dugó van, ahogy te írtad, akkor meg álló helyzetben, vagy 2km/h-nál nem tudom, hogy mégis mi jelentősége lenne.

2023. jan. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jól van, magyarázd csak meg a marhaságodat. Szerencse, hogy a mérnökök másként gondolják.
2023. jan. 1. 19:26
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 Milyen mérnökök? A videóban pont az hangzik el, hogy a mérnökök pont leszarják a szerinted annyira hasznos funkcióit az oldalindexnek és ennek az eredménye a rosszul kialakított tükörbe rakott oldalindex. Te komolyan azt sem tudod mit beszélsz. :D Kiraksz egy videót, ami arról szól, hogy a mérnökök tönkreteszik az oldalindex hasznát, aztán meg elkezded dicsérni a mérnököket. Hát baromi vicces figura vagy.


Nem, a mérnökök k*rvára nem foglalkoznak vele és nem gondolnak ők semmit máshogy, mint én. Ők is azt gondolják, hogy hülyeség, ezért is hajlandóak a dizájnt a funkció elé helyezni. Nincs funkciója, de a törvény megköveteli.


Kizárólag te gondolod azt, hogy hasznos.

2023. jan. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!