Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek kik "veszélyesebbe...

Szerintetek kik "veszélyesebbek" az utakon, az idősebb sofőrök, mondjuk 70+ évesek, a motorosok, a gyorshajtók, vagy a lassan haladók?

Figyelt kérdés
2022. dec. 26. 13:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

Ott értelmetlen a kérdés, hogy attól hogy valaki 70+ éves még vezethet jól. Attól, hogy valaki motoros, még vezethet jól. Attól hogy valaki lassabban halad még vezethet jól.


Sőt, még a gyorshajtást is lehet(ne) ésszel csinálni, nyilván a felsoroltak közül ez az ami már önmagában veszélyhelyzetet generál.

2022. dec. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy összességében az agresszió és sietség összessége a KRESZ és szabályok teljes figyelmen kívül hagyásával a legveszélyesebb.
2022. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3mas: ha éjszaka mész 200al az autópályán és se előtted se mögötted senki az sem veszélyes.Csak ha belemész valamibe
2023. ápr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

13-as, nem a 3-as vagyok. De sokat autópályázok. Múlt héten a belső sávban egy nagy tekercs hullámpapír volt. Gondolom egy teherautóról pottyanhatott le. Fényes nappal, 130-cal volt ideje, lehetősége mindenkinek kikerülni. Éjszaka ha 200-zal mész, amikor másodpercenként több, mint 55 m-t teszel meg(!), hosszú unalmas úton, főleg ha körülötted sehol senki, simán lehet hogy bebambulsz és nem veszed észre időben. Egy ilyen tömör papírkötegre ha ráhajtasz, még egy SUV-val se lehet azt mondani, hogy ilyen tempónál észre se veszed... Se már hajtotta rá utánfutóról elpotyogó laposvas darobokra, meg ütöttem már el pályán éjszaka szakadó esőben nyulat is, fényes nappal meg egerészölyvet. Egyik eset sem azért volt, mert valami rosszul, vagy szabálytalanul csináltam volna.

Az, hogy nincs előtted, mögötted senki, főleg korlátozott látási viszonyoknál, mint az éjszaka, nem azt jelenti, hogy annyival mehetsz, amennyivel jólesik, még ha közvetlenül más embereket nem is veszélyeztetsz ezzel. A pálya sem azt jelenti hogy garantáltan soha semmi nem lehet előtted az úton.

2023. ápr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14 ez igaz de mindig oda kell figyelni függetlenül attól hogy mennyivel megyünk
2023. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!