Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Idősebb ablaktörő lapátot...

Idősebb ablaktörő lapátot valóban nem érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szerint a boltban érdemes megnézni hogy mikori gyártású az ablaktörlő, mert ha több éves akkor elöregedhetett a gumi és nem töröl majd olyan szépen.

Ez igaz? Vagy 2-3 év állás alatt sem öregszik a gumi annyit hogy számítson?



2022. szept. 16. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Igaz. Bár inkább az UV eszi meg őket, ésnem az idő.
2022. szept. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Miket ki nem találnak unalmukban.🙈🙊😲
2022. szept. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Az igaz, hogy a gumi öregszik. Ezért figyeljük a DOT számot a gumiabroncsoknál.


Viszont az ablaktörlő lapátot egyébként is általában évente cseréli az ember, mert ha nem öregszik meg, akkor meg elkopik...és nem stresszeli magát hogy mikor gyártották.

2022. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A dobozban nem öregszik annyira, mint az autón, ahol éri a hideg-meleg, uv.

Szerintem nincs jelentősége.

2022. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Ablaktörő lapátot nem érdemes venni. Esetleg kalapácsot, de személyautóba az is felesleges. :)
2022. szept. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Bosch Aerotwin van a kocsimon, cirka 4 éve vettem, és most kezdett el kicsi csíkozni. 21 éves autó, jó karcos szélvédővel, és nincs garázsban se tartva, és télen se hajtogattam ki soha. Azt mondom, hogy meg kell venni a normális minőséget, nem a gyártási dátumokat nézegetni. Olcsó Tescos nekem télen 1 hónapot bírt ki, és ha nem volt kihajtva estére, akkor másnap pattogott a szélvédőn.
2022. szept. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!