Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban iszonyat munka egy...

Valóban iszonyat munka egy vezérlés csere vagy csak túlmisztifikált a dolog?

Figyelt kérdés
az autó '96-os, benzines Mondeo
2022. aug. 25. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
motorfüggő; van amelyikben fél óra alatt lekapján a görgőket és feszítőt, és kész, míg másiknál le kell bontani a felét, hogy hozzáférjenek. Az enyémen fél napot dolgoztak, mert a vízpumpát is cseréltettem és ahhoz sok alkatrészt útban volt
2022. aug. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondeot nem ismerem. Az én autómnál pl a váltó oldalon van a vezérlés. Így két lehetőség van a cserére: motor ki komplettem. Vagy váltó, kuplung, olajteknő, injektorok, szelepfedél, féltengelyek, bölcső mind lebont. És akkor nagy nehezen hozzáférsz a helyén is.
2022. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy V6-os 2.5TDI-n.

Még a rutinos szerelők is diliházba kerülnek tőle.

Illetve csavarhúzót még sosem fogott komám kb fél óra alatt kicserélte a vezérműszíjat egy 206-os pezsón.

2022. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyes motorokon egy átlag szerelő 3-4 óra alatt kész van, átlagos munkatempóval és akár egy laikus is meg tudja csinálni otthon max 1 nap alatt egy sima krokodil emelővel. Másoknál ki kell venni a motort is, mert máshogy nem férsz hozzá a vezérléshez és az egész minimum 2 nap egy szerelőnek, otthon csápos emelő nélkül meg esélytelen.


Alapvetően a vezérlések 99%-a roppant egyszerű és magától értetődő, a nehézségek inkább abból adódnak, hogy a hétköznapi embernek nincsenek célszerszámai, amik szükségesek hozzá. Pl. vezérlésrögzítő eszközök, szíjkerékkulcs, indikátoróra, stb. Illetve nem árt ha van Autodatából kiolvasott gyári segédlet sem, amije szintén nincs a hétköznapi embernek.

2022. aug. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezeket értem. Arra próbáltam kilyukadni, ha "könnyű" hozzáférni könnyű-e rosszul visszatenni a dolgokat? Ékszíj rossz helyre, elállítódik a vezérlés, stb.
2022. aug. 25. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden hajtott tengelyt előtte fixálunk, ez alap. Ha ez megvan, a szíjat, láncot lényegében mindegy hogy teszed fel. Némelyik szíjfeszítőnél még arra érdemes figyelni, hogy ne húzza túl az ember. De igazából, ha előtte utána nézel, van műszaki érzéked, van fixáló célszerszámod (vagy valahogy megoldod) akkor nem egy agysebészet a legtöbb autón.
2022. aug. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Éppen ettől tartok.

Van annyi affinitásom, hogy mecsinálja, de nincs rögzítő szerszámom.

Az aggályom, hogy a szíj leszedése után elfordulnak a tengelyek.

Vajon elég-e ha a tácsákat összejelölöm a szíjjal és a motorral?

2022. aug. 26. 08:23
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 Elégséges lehet, de én nem csinálnám így, mert a szíj felrakásakor könnyen elmozdulhatnak, meg amikor ráengeded a feszítőt, akkor is el fogja rántani.
2022. aug. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!