Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor vezérléscseréjénél -az...

Motor vezérléscseréjénél -az autóval ellentétben- a láncon kívül mást nem kell cserélni ugye?

Figyelt kérdés

ha a láncvezetők jó állapotban vannak más nem cserés csak a lánc ugye?

hiszen ha jól gondolom fent 2 fogaskerekethajt ami a 2 vezérműtengelyé, alul meg a főtengelyhez van ugyan ilyen módon kapcsolódva és kész. az autónál meg ugye rá van kötve más is általában + szokták cserélni a vezető kerekeket is vagy mik azok.


2022. aug. 16. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdés milyen motor. Nekem pl. a láncfeszítő sínt rendbe kellett tenni már 20 éve is az akkori kawámon.
2022. aug. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg érdemes a lánckerekeket is cserélni, ahogy a kihajtásnál is full szettet cserélnek. Eleve ha nyúlik a lánc, az kihegyezi a fogakat is, onnantól meg az új lánc már nem úgy illeszkedik.
2022. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hypno ***** válasza:

Jellemzően szettben árulják a szíjat a feszítőket és a görgőket.

És nem is érdemes vele szórakozni, mert mire a vezérműszíj csereérett (5-6 év vagy 100 ezer km), addig a hozzá tartozó alkatrészek is azzá válnak.


A 16 szelepes 1,4-es renault motoromon ilyenkor vízpumpát is cserélnek. Akkor is ha jó, mert ha két ciklus között mégis cserélni kellene, akkor az egy újabb szett vezérműszíj.

2022. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nalam motorkerekparrol van szo nem autorol, igy igazabol robbantott abrarol cikkszam alapjan tudsz kivalasztani mindent egyesevel amit meg akarsz rendelni😁

Kawasakim van nekem is amugy, 2009-es, az eloeleterol nem tudok semmit mert osztrak volt, kivancsi leszek milyen allapotban lesznek a feszitok meg a lanckerekek

2022. aug. 16. 09:19
 5/7 hypno ***** válasza:

#4


Valóban. Benéztem. :D

2022. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4 az enyém régi gpx volt.
2022. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez mindig típusfüggő, nem attól, hogy autó, vagy motor. Van, ahol csak annyi az utasítás, hogy szemrevételezés alapján csak akkor kell cserélni lánckereket, ha kopott, van, ahol kötelező minden esetben. Meg kell nézni a szervizkönyv utasításait.
2022. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!