Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire helytálló most ez a...

Mennyire helytálló most ez a cikk?

Figyelt kérdés
[link]

2022. nov. 29. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit random a "havonta egyszer tankolnak csak" kiszólás, de gondolom arra gondolt a költő, hogy ez jelenti a ritka használatot. Teljesen helytálló, józan paraszti ész, ha valami télen és nyáron is jó, akkor az télen nem lesz olyan jó, mint a téli, de jobb, mint a nyári, viszont nyáron sem lesz olyan jó, mint a nyári, de jobb, mint a téli. Valamit valamiért, ahogy a közgazdász mondaná, "nincs ingyen ebéd".
2022. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Helytálló továbbra is. Ettől függetlenül a négyévszakos guminak is van megfelelő célközönsége. Ha nem a határokon autózol, nem szoktál rossz időben autópályázni, nyugodt vérmérséklettel vezetsz és tartod a követési távolságot minden helyzetben, akkor négyévszakossal is elvagy, a legtöbb ember sosem fedezné fel a különbséget nyáron egy nyárihoz képest. Télen pedig valóban igaz, ha jég van, hóréteg van, akkor a négyévszakos gumi elvérzik - ha te olyan helyen laksz ahol ez jellemző a téli időszakra ÉS az autódat használni szeretnéd, akkor vegyél téligumit természetesen. De ha mondjuk Budapesten élsz ahol évente van 1-2 hóesés, majd a leesett hó mondjuk aznap még 3 órán át van jelen és utána teljesen felolvad, akkor ez nem egy releváns szempont, és egyre kevésbé lesz az amerre haladunk klímaügyileg.


Nekem például a napi használautó autónkon, amit vagy párom vagy én nap mint nap használunk, van rendes nyári szett és téli szett külön felniken, ahogy illik, mert ezt az autót tényleg mindenre is használjuk.


Van mellé egy öreg pót autónk is, ami viszont csak akkor megy amikor épp a másik nincs otthon és mégis kellene menni valahova, na azon négyévszakos van, hiszen szélsőséges időben meg tudjuk oldani hogy ne azzal menjünk (amúgy sincs benne ABS sem, szóval ott egy jó jeges úton vehetsz te bármilyen téligumit akkor is kockáztatsz), minden másra meg pont jó a négyévszakos.

2022. nov. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A cikk arra a következtetésre jut, hogy a 4 évszakos akkor jó amikor nincsen hó vagy jég. Ez mondjuk mostanában a teleink nagy részére elmondható, mert leginkább csak nyálkás trágya idő van.


Hozzátenném a téli gumival is vigyázni kell, mert az meg csak a jeges, havas úton működik. Nekem az ilyen latyakos, nyálkás időben konkrétan sokkal szarabb mint amikor a nyári, normál gumi volt fent. De az összes kollégám is erre panaszkodik a céges kocsik gumijaival kapcsolatban.

2022. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*nem elmondható
2022. nov. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké,azért kérdem mert nekem márkás 4 évszakos van fent igaz nem rovom minden nap az utakat de nekem eddig még 2 év alatt se hidegben se melegben nem volt volt vele gondom.Általában normálisan vigyázva vezetek de kis vadulásnál sem volt még sosem semmi gond.
2022. nov. 29. 15:25
 6/11 anonim ***** válasza:

#5

Mára már teljesen jó a négy évszakos, csak érdemes belőle prémiumot venni.

Nyilván van benne kompromisszum, ahogy #1 írja, de a mai magyar éghajlatra tökéletesen megfelel, még akkor is, ha többet megy az ember. Ha pedig évente 10 ezer km alatt vagy, akkor indokolatlan évente 30 ezret költeni gumisra.

2022. nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem minden részlettel értek egyet, ajánlom pl a tyrereviews teszt videóit, havon is vannak összehasonlításaik és némelyik prémium 4 évszakos gyakorlatilag hozza a középkategóriás külön gumik szintjét.
2022. nov. 30. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Venni egy kell normálisabb 4évszakost amit 3 évente cserélsz és sokkal jobb lesz a végeredmény mintha cserélgetnéd a gumikat.

Itthonra meg a maximum -5 celsiusba télen annyira kell a téligumi... Bocsi a 2 centi havat elfelejtettem.

2022. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
#8 Tehát budapesti vagy. Nyugodj meg, tök váratlanul vezettem már 20 centi hóban is vidéken, nem volt kotrás, nem volt hólánc. Ott mondjuk jól jött a téligumi. (Meg jól jött, hogy nem csak szép, napos időre szól a jogosítványom.)
2022. dec. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
20 centi? Ja, 2008-ban.
2022. dec. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!