Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnak volt már baja abból,...

Másnak volt már baja abból, hogy nyári gumit használt télen?

Figyelt kérdés
2022. nov. 10. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Igen, bár nem biztos hogy télivel nem történt volna meg, de egy nyirkos reggelen párom betalált egy másik autót hátulról, mert az besatuzott egy zebra előtt, pedig mentek vagy harminccal és nem is volt túl közel, csak hát leblokkolt és csúszott bele, ABS ide vagy oda.


Feltehetően egy jó télivel ez nem történt volna meg, a dolog pikantériája hogy aznap délután volt időpontunk a gumishoz. :) Biztosító természetesen belekötött, hiszen bejelöltük az ikszet az “évszaknak megfelelő gumiabroncsot használok” opcióra, és november vége volt.

2022. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nem még soha senkinek.

A téligumi csak egy scam, járjál nyugodtan télen is nyári gumival, különösen jó ha 10+ éves.

2022. nov. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jogi háttere érdekelt, nem vagyok mazsola, motorozni is szoktam hóban sose volt semmi.
2022. nov. 10. 20:51
 4/6 anonim ***** válasza:
ennyike
2022. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Mivel Magyarországon nem kötelező csak ajánlott, így emiatt jogi hátrány nem érhet és nem is büntethetnek.


Nekem van egy hobbi autóm amit csak tavasz végétől októberig szoktam használni, leginkább találkozókra járok el vele meg néha kirándulni szoktunk és ennyi. Arra eleve nem vettem téli gumikat mert úgyse használom télen. Persze pár éve úgy alakult hogy muszáj voltam elővenni 2 hétre mert a rendes autóm tönkrement és valamivel kellett munkába járnom. Akkor épp enyhe idők voltak, fagy sem igazán volt és szárazak voltak az utak, de persze egyik nap reggel leesett egy kicsi hó, és pici fagy is volt főleg hogy délután volt egy pici olvadás aztán fagy és jól ráfagyott az olvadt hó az útra és arra még ráesett egy pici na akkor lehetett csúszkálni és pont késő este munkából hazafelé sikerült megcsúsznom de a szerencsének volt köszönhető hogy a kereszteződésnél megbírtam állni mert volt ott egy elég nagy folt ami fel volt takarítva és sózva is volt és ott már volt kellő tapadás, meg persze iránybe tudtam tartani az autót, és nem volt egy lélek sem, és más egyéb akadály sem. Persze lassan mentem de hiába.


Akkor ebből tanultam meg mégjobban vigyáztam magamra és ennyi. Lényeg hogy baj nem lett belőle.

2022. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

Nézd, jogilag nem kötelező Magyarországon, de ezt gondolom te is tudod. Innentől kezdve a te felelősséged. Bizonyos biztosítók kedvezményt adnak, ha úgy nyilatkozol, hogy november 1-tőn, március 31-ig téli gumin van az autód. Ha szerződéskötéskor ezt kipipáltad és ennek ellenére ebben az időszakban nyárival okozol balesetet, akkor jogilag nyilván nem fognak megdicsérni.

Ha fizet a biztosító, egy káresemény akkor is bosszúság. Ügyintézni kell, autót szervizbe vinni, te napokig autó nélkül maradsz, stb. Te döntöd el, hogy a spórolás miatt érdemes-e ezt kockáztatni, vagy nem.

2022. nov. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!