Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fullad gázadásra a robogó?

Miért fullad gázadásra a robogó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 96-os Piaggio Zip ac (2t)

Teljesen gyári.


Tünet:


Hidegen nehezen indul viszont melegen 1 rugásra.

Dellorto phva 12 karburátor van rajta automata szivatóval.

Fokozatos gázadásra megy szépen de csutkó gázon befullad.

Csak úgy hajlandó menni ha koppig bevan tekerve a levegő csavar de így viszont nincs alapjárat. Ha kicsit tekerek a levegőn akkor már el se lehet vele indulni mert azonnal fullad.

Van hogy full gázon el lehet vele indulni és tartja szépen de kb 20 méter után elkezd fulladni.

Karbit próbáltam állítani sajnos sikertelenül,súbert is próbáltam minden helyzetben ez sem segített a tümet ugyanaz.


Amik cserélve lettek :

-főtengely szimering

-membrán

-szívócsonk

-gyertya


Légszűrő kitisztítva,karbi kitisztítva.


Mi lehet a gond.?



2022. nov. 8. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 4T-vel volt ugyanez, soha nem jöttem rá. Mondjuk nem is nagyon próbálkoztam mert alig használtam, de a kötelező köröket lefutottnak és semmi. Ilyenkor amúgy, autókból kiindulva, mindig vissza kell menni és elölről kezdeni a gondolatmenetet, mert 10-ből 9-szer valami apró marhaság, ami felett átsiklottál, mert rögtön nagyobb bajra gondoltál. Nekem is pont most volt egy autó, kisszerviz után indítom és haldoklik a motor. Néztem én már mindent, alapjárati motort meg fojtószelepet tanítottam géppel, gyertyát, trafót próbálgattam, semmi. Na akkor kezdjük elölről: hát bazmeg lecsúszott egy vákuumcső, ennyi volt.
2022. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Karbiba a főfúvóka és a suber tű közötti részen van egy bronz rúd , amibe általába 4-6 kis lyuk van valószínű azt nem takarítottad ki ,felülről a suber felől ki kell ütni nem nehéz kiszedni
2022. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ nektek :D Megpróbálom még egyszer átfutni :D

Megnézem a karbit a fuvókát is :D


Köszönöm,ment a zöld kéz! :)

2022. nov. 8. 14:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!