Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 héttel ezelőtt átmentem 2...

2 héttel ezelőtt átmentem 2 piros lámpán hajnal 3 körül, de nem volt senki az utakon és rendőrt se láttam, meg nem állítottak meg, mai napig nem kaptam semmilyen büntetést. Akkor ezt megúsztam?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 22:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mikor mentem még zöld volt. majd sárga ésugye nem akartam hirtelen fékezni mert akkor már a kereszteződésben álltam volna meg és úgy váltott át pirosba
2008. dec. 26. 14:22
 12/16 anonim válasza:
100%

Szerintem vagy gyorsan mentél, vagy figyelmetlen voltál! Legközelebb ne kockáztass! A családomban van, aki kockáztatott 19 éves fejjel. Meghalt a barátja, most már 40 éves elmúlt, nincs családja és masszív alkoholista.


Ezen gondolkozz el!

2008. dec. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Ja és még annyit az eredeti kérdésedhez, hogy én buszsávban mentem (nem látszott a felirat) és kb 2 hónap múlva jött a levél. Egész fotósorozat volt a kb 15 méteres szabálytalanságomról. Mivel a rendőrségnek dolgoztam külsősként akkoriban - megúsztam egy figyelmeztetéssel. (tudom nem szép dolog, de hát nem gyilkosságot követtem el...) Szóval nem írtad, hogy hol volt ez, de BP belvárosa teljesen be van kamerázva - én is ebben az iparágban dolgozom (vidéken).


Szóval ha BP belvárosában volt tuti, hogy meg vagy örökítve. Nem tudom, hogy a jogszabály milyen határidőt ír elő, lehet, hogy már lassan kícsúszol ebből, de az is lehet, hogy a te akciódat éppen nem csípte el senki sem a központban (ott is csak emberek vannak és nem fognak mindent átbogarászni). Ha egy hónapig nem kapsz semmit talán megúsztad, de ez nem jelenti azt, hogy mindent szabad!!!


Mindig vigyázz mások és a magad életére, mert mindenkit hazavárnak!

2008. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

TE tök felelőtlen vagy!!!!!! És mi lett volna ha balesetet okozol?????? Vagy épp beléd megy valaki???? Te nem szoktál gondolkodni?????????? Jah, és minek írod ki ezt egy kérdésbe???? Hogy menőzzél???? Mert ezt inkább titkolnod és bánnod kéne!!! Megérdemelnéd hogy megbüntessenek..

Jah és ne kezddj el mentegetőzni... "hogy nem tudtál megállni" stb.... úgy kell vezetned a megengedett sebességhatáron belül, hogy meg tudj állni ha vált a lámpa... ha ezt nem tudod, javaslom, hogy olvass el a kresz könyvet...

2009. jan. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy mentél hogy már piros lett volna amikor bemész....biztos nem annyival mentél amennyivel kéne.Igggenn....ebből vannak a tradédiák.
2009. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg (most, ebben a helyzetben) szinte teljesen mindegy, hogy mennyivel ment. Ha sárgára vált a lámpa akkor két eset van, és ez bármilyen sebesség mellett igaz:

1. Meg tudsz állni a kereszteződés előtt (feltéve, hogy a jármű megfelelő műszaki állapotban van, ugye...)

2. Már nem tudsz megállni a kereszteződés előtt, de átérsz rajta az előtt, hogy pirosra váltana.


Ez a két eset van, semmi más. Az összes lámpánál úgy van belőve a sárga, hogy ezen két eset valamelyikét biztosan lehet alkalmazni.

2009. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!