Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 héttel ezelőtt átmentem 2...

2 héttel ezelőtt átmentem 2 piros lámpán hajnal 3 körül, de nem volt senki az utakon és rendőrt se láttam, meg nem állítottak meg, mai napig nem kaptam semmilyen büntetést. Akkor ezt megúsztam?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 22:16
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Akkor ezt nagy valószínűséggel meg:D
2008. dec. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Inkább rohadna le a kezed... az ilyenek gázolják el a zebrán átkelő embert, és hagyják ott, ahogy van... És igen, hajnal három körül is bőven mehet át valaki a zebrán.
2008. dec. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nem úsztad meg, kinyomozzuk az IP címed (hiába változtatod meg)és hivatalból üldözni fogunk.
2008. dec. 24. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugy tudom 1 nónapon belül kell küldeni a csekket, úgyhogy ne vedd még biztosra, de ha nem volt ott egy teremtett lélek se, és nem volt kamera a lámpán, akkor szted mégis ki büntetne meg?:P

Egyébként tényleg nem érdemes ilyet játszani, ne feledd, hogy azok a lámpák nem véletlenül működnek este, valszeg forgalmas, vagy veszélyes kereszteződés, mert ahol nem kell, ott sárga villogóra vannak állítva, és nem normál üzemmódban működnek! Arról nem is beszélve, hogy felelőtlenség amit csinálsz, és ha megszokod, hogy áthágod az ilyen szabályokat (és ez azért kicsit súlyosabb, mint pl tilosban megállni), akkor később könnyebben lehet baleseted, és hiába mondod, hoyg "de akkor figyelek", ez tévhit.

2008. dec. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nem az én gépemről írtam- másrészt .ez csak egy felvetés. nem mentem át. sárga volt.
2008. dec. 24. 13:18
 6/16 A kérdező kommentje:
úgy értem ,hogy piros volt h mikor mentem ugye sárga és hirtelen átváltott pirosba már nem tudtam megálni féktávolságon kívűl lettem volna.
2008. dec. 24. 13:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
aha itt jön,hogy "most ugrik be zöld volt még"ilyennel nem érdemes játszani.hiába van éjszaka.érdemes más hibájából tanulni nem a saját bőrödön megtapasztalni milyen elütni egy embert.Ja és a lámpába ha van kamera az szívás!
2008. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Már késő! Minden 3 lencsés közlekedési jelzőlámpa kamerával van felszerelve.
2008. dec. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de mi az, hogy sárgából "hirtelen" átváltott pirosba? A sárga ugyanis az azt jelenti, hogy meg kell állni. Ha netalán zöldből vált át sárgába és nem tudsz megállni, akkor természetesen át szabad menni, ekkor viszont bőven elegendő időd van rá, hogy még ne pirosodjon be mire átérsz. Ha mégis piroson mész át, akkor benned van a hiba, mert amikor sárgára váltott még kellett volna tudnod állni.

Szóval ez a sárgáról "hirtelen" pirosra váltott duma így elég hülyeség, már ne is haragudj.


OFF

Az mondjuk tény, hogy nem minden piros lámpával értek én sem egyet. Ha normálisabb lenne a közlekedés, akkor rengeteg csak zebra miatti lámpát eltörölnék vagy engedélyezném, hogy piroson is át lehessen menni, ha nincs átkelő(mert mondjuk az az egy fiatal már rég átszaladt a piroson, miközben várakozott és mire a gyalogosnak zöld lett már csak a járművek szívnak, totál feleslegesen)

Vagy például azért nem minden lámpa villog sárgán éjjel. Akár engedélyezném azt is, hogy ilyenkor stop táblaként tekinthessünk a pirosra és ha jól belátható, akkor át lehessen menni rajta óvatosan. Persze ezek a mai közlekedési morálnál elképzelhetetlenek, sajnos. Bocs az offért.

2008. dec. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
na ja !De a lámpát a kresz szerint is úgy kell megközelíteni,hogy adott esetben meg tudj állni!
2008. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!