Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha lehúzom a kartergáz csövet...

Ha lehúzom a kartergáz csövet a légszűrő házról és a szabadba engedem, tényleg elkezdi "enni" az olajat az autó?

Figyelt kérdés
Illetve miben változik az autó tulajdonsága, ha az nem megy vissza a légszűrőhöz? 40 000 km van a motorba
2010. szept. 27. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem fogja enni az olajat. Elvileg még jót is teszel a motornak, ha nem szorítod ki a légszűrőből a friss oxigéndús levegőt.
2010. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Még olyant hallottam, bár ez lehet hülyeség ezt ma hallottam, hogy ha kivan kötve, akkor durrog is a gép(gondolom, hogy nem olyan szinten mint egy WRC) nem értek hozzá, nyugodtan oktassatok ki ha hülyeséget írtam:P
2010. szept. 27. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:

durrogni nem fog! az előgyújtástól függ...meg motortól

Viszont a kartercső lekötése jótékony hatással van a motorra bár némely autónak az adja a dugattyú égéstér felöli kenését is (nem lényegesen de valamelyest adja) pl:babetta

De tudom hogy autóról van szó :) télre nem érdemes levenni!de ha szeretnéd akkor nyugodtan viszont csinálj neki egy dobozt aminek lyukacsos a teteje és abba vezesd bele így felül tud távozni a gáz alul meg lecsapódik az olaj vagy karterszűrőt végy :)1500 körül van

2010. szept. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köcc a választ:)
2010. szept. 27. 21:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért azt sem kéne elfelejteni, hogy nem véletlenül van elégetve a kartergáz a motorban.

Rengeteg rákkeltő anyagot tartalmaz, súlyosan károsítod a környezetet, ha a szabadba engeded a keletkező kartergázt...

2010. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A motorra JÓTÉKONY hatással van, ha lekötöd (bevallom én is ezt tettem), viszont a környezetre nem! Mérlegelj!
2010. szept. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kopott motoroknál "szokás" lekötni,amikor a karter gáz már fojtja a motort,de akkor is leszokták dugózni,ez még a "Zsigulis" korszakból maradt ránk.Ha erős a karter gáz,akkor általában már az olajat is felhozza,ezért kell ledugózni.
2010. szept. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!