Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gázolaj/benzin kb meddig,...

Gázolaj/benzin kb meddig, hány hónapig áll el műanyag marmonkannában?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
A benzin 1-2 hónap, de már 2-3 hét után is megfigyelhető a minőségromlás. A gázolajnál nem tudom, de valószínűleg nem több, mert ilyen értelemben nem igazán van különbség dízel és benzin között, a benzin kevesebb szénatomos molekula, ez meg nem befolyásolja.
2022. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Revolúcióbiológus ***** válasza:
8%
A műanyag kannáknak van egy lejárati dátuma, ez általában valahova az aljára fel van nyomva, ezen szavatossági időn túl nem garantálható, hogy a kupakjuk petrolkémiai szempontból légmentesen zár, vagyis olyan, mint ha egy nyitott tetejű vödörben tárolnád a tüzelőanyagot. Amíg viszont zár addig kb. a járművek tartályának megfelelő minőségben képes eltartani mind a motorbenzint, mind a dieselt, kb. pár hónapig.
2022. okt. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
Azért beb@szna, ha 2-3hét után megromlana az üzemanyag. A sima üzemanyag fél év, a prémium általában 1évig bírja. Ezután elkezd zöldes színné változni, gyantásodni. Azt hogy műanyag a kanna mindegy, mivel olaj és üzemanyagálló anyagból van. Mire a műanyagból ki is válna valami, már rég megromlott a naftád.
2022. okt. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
#3 Oké, vegyél egy kanna benzint és nézz/szagolj bele 1 hónap után. Meg aztán még érleld egy kicsit és csináld újra fél év után is. Nyilvánvalóan nem volt még hozzá szerencséd és így osztasz ki másokat. Vagy pedig régi információkat osztasz, amikor a benzinben még nem volt etalon. Így vagy úgy, de nincs igazad.
2022. okt. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Februárban és márciusban tankoltam több műanyag kannába (5-20 literesekbe, a kisebb kannák 1-3 évesek, a 20 literesek meg idén vettem még év elején olcsón újan), MOL és OMV kutakon sima 95-ös benzint. Szeptemberben és októberben fűnyíróba is öntöttem belőle, semmi baja, pár napja is beinditottam vele. G Astrába töltöttem néha, utoljára november közepe felé belőle, köszöni semmi baja, megy vele rendesen. Nyáron néha lecsavartam a kanna kupakját hogy a nyomás kimenjen. Szóval ez saját tapasztalat, ja és van még ilyen benzinem, az a napokban megy az autóba. Hűvös helyen tároltam. Okoskodni lehet, a MOL és OMV 95-ös benzinek szerintem simán elmennek 1 éves tárolás után...
2022. dec. 9. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalábbis én bele merném önteni az autómba 1 év tárolás után is. Más kutakon vett benzinnel már nem merném ezt megtenni.
2022. dec. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!