Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régebbi (kb. 2007-2010-es)...

Régebbi (kb. 2007-2010-es) dízel Fordok miért csattognak, recsegnek olyan jellegzetesen hangosan?

Figyelt kérdés
Kb. a hangból meg lehet mondani, hogy ez egy ilyesmi évjáratú Ford. Van valami konkrét technikai, vagy kialakítási, műszaki magyarázata?
2022. okt. 4. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
hanyag tervezés, ennek megfelelő nemtörődöm kivitelezés. Nekem volt egy dízel kiám, olyan halk volt, hogy mindenki benzinesnek hitte(néha én is)
2022. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
A VW-enek is eléggé szar hanggal voltak.
2022. okt. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
* Vw-ek 🙈
2022. okt. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

VW-eknél én is hallom, főleg a régebbi PD-elemeseknél. Az újabbak, CR-rendszerűek már kulturáltabbak hangra.

Nekem is volt több dízel autóm, jelenleg is az van. De nincs ilyen hangos recsegős hangja. Az utastérből semmi nem hallatszik, kívülről sem hangosabb egy mai közvetlen befecskendezéses benzinesnél.

Fordból cégesem volt. Az nagyon recsegett, menet közben az utastérből is hallható volt. A szomszédomnak egy dízel Fusionje van. Az is ugyanez. De ha megyek az utcán és meghallom ezt a hangot, szinte biztos, hogy valami régebbi Ford furgon, annyira jellegzetes.

2022. okt. 4. 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem hallottál még 30 éves 6 hengeres dízel volvót :D


Bár szerintem gyönyörű oldschool dízel hangja van, de ahhoz képest egy dízel ford igazán csendes.

2022. okt. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!