Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan váltsak 125 ccm3-es...

Hogyan váltsak 125 ccm3-es motoron?

Figyelt kérdés

Kezdő motorosként kérném a segítségeteket?

Egy 125 ccm3-es Honda-m van és gondban vagyok a felváltással (fordulatszámmérő nincs). Nem mindig érzem, hogy milyen sebesség mellett kellene felváltanom. Egy a típus "családhoz" készült gépkönyv megadja mikor kell mikor kell leváltani, ezt megfordítva a következőt olvastam ki: 30 km/h felett 2-es, 47 felett 3-as, 64 felett 4-es és 95 felett 5-ös sebesség fokozat. A rossz idők miatt még nem tudtam kipróbálni. Szerintetek ezek jó értékek?



2022. szept. 27. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Referencia értéknek nem rosszak. Kezdd el nagyjából ezekkel az értékekkel használni, aztán úgyis kitapasztalod, ha más nem, hang alapján.
2022. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy 5 sebességes a motor.
2022. szept. 27. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Fülre. Sosem néztem a fordulatszámmérőt, és 10 évig olyan autót vezettem, amiben nem is volt. Ráadásul motorral ugyanolyan sebességgel nem minden kanyarba ugyanabban a fokozatban megyek be, ezt mindig fel kell mérni. Olyan nincs, hogy valamikor fel "kell" váltani. Kereszteződésben pl. nem fogok váltogatni, ha nagy a forgalom, akkor sem, de kényelmes menetnél van hogy már 60-nál hatodikban vagyok.
2022. szept. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként egy 30-as zónában, amikor tele vagy fekvőrendőrrel, nem fogod 1-esben kínozni a motort a 20-25-30-as tempónál, ha meg konstans 50-nel mész városban, nem fogod 3-asban tartani. Ezek az értékek, amiket írsz, egy nagyon kényelmes gyorsulási görbére valók, de hát nem kényelmes gyorsulásért van a motor, mert ha ennyit váltogatsz 95-ig, akkor meg egy autóútra nem fogsz tudni a büdös életbe besorolni.
2022. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!