Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire fárasztó a motoron...

Mennyire fárasztó a motoron váltás hosszabb távon?

Figyelt kérdés

Röviden: futárkodás közben bele szerettem egy 50 köbös jogon a motorozásba, következő lépcső egy új 125-ös lenne de nehéz dönteni a Honda pcx és cb125f között. 85% futárkodás 15% élmény motorozás kb az arány. Futárkodás Budapesten


Hosszan: elég sokat motorozok futárként az utóbbi fél évben. Csak az elmúlt hétvégén 500km ment bele a kis jogomban. Szeretem, imádom de megfogalmazódott bennem a vágy hogy azért csak kellene itt Pesten is az a 125 cm³. El kezdtem nézni a teszteket, véleményeket, meg úgy általánosságban hogy mi tetszik nekem és a Honda cb125f -re jutott a választás. Tekintsünk most el a pontos típustól, nem az a kérdés hogy ez e a legjobb 125-ös motor. Nekem jó az ár/érték aránya illetve a 3 év kilométer korlát nélküli garancia extra vonzó számomra a hondánál.(éves átlag másodállású futárként is 20ezer felett van). Ismerősöm hívta fel a figyelmet hogy az ugyan olyan áru pcx (ő is ilyet vett végül) , motorozni azzal is lehet de sokkal kevésbé fárasztó az automata váltószerkezet miatt. Nem az a kérdés hogy meg tudok e tanulni váltani motoron, szerintem ezzel nem lesz gond. Ott vannak a tan órák (b125), plusz a motor mellé jár egy honda által "szponzorált" egész napos motoros vezetés technikai training, a többit hozzák a kilométerek rutin formájában. A kérdés arra irányul hogy 4-6-8-12 óra váltogatás mennyire fárasztó, vállalható. Tetszik a pcx is de a cb sokkal.sokkal jobban oda vonza a szemem.


2022. aug. 31. 00:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semennyire, mert reflexből csinálja az ember. Ennyi erővel akkor a gázkart húzva tartani is fárasztó. Én inkább azon aggódnék, hogy az üzemanyag miatt a gatyád is rámegy a futárkodásra.
2022. aug. 31. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2022. aug. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bár nem futárkodtam, de én is hasonló munkát csináltám 3 évig. Fél éve hagytam abba. Váltós 50-es motorral csináltam, az első hét után már észre sem veszed majd, hogy egyáltalán hozzáértél valaha a váltókarhoz. Én sem tudnék felidézni egy pillanatot sem, hogy váltottam volna, pedig valószínűleg igen...

Nem hiába néz így ki a váltókar...

[link]

Picit be is rozsdásodott azóta😬🤷‍♂️

2022. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb motort hajtok, a mostaniba 2 hónap alatt belevertem 3500km-t. Egyáltalán nem fárasztó a váltás, nyilván fárasztóbb a combbal tartás, a felsőtest mozgatása, meg elfárad a fenekem autópályán, ahol a nyakamat is gyilkolja a menetszél, ha rendes tempóban megyek. A váltás valahogy sosem zavart, pesti tötymörgésben sem, ösztönösen csinálom, amióta csak elkezdtem (volt előtte B jogsim). Tekintve, hogy a futárkodás miatt úgyis felszállsz-leszállsz, csöngetsz, várod az átvevőt, szerintem pont ki tudod magad nyújtózkodni.


Ja, és nagyon jó választás a Honda.

2022. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!