Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto gumi defektnél mi a teendő?

Auto gumi defektnél mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ha fizetek gumiabroncs meg fényszóró kár biztosítást csinálnak valamit ha defektem lesz ?


Kb 5 napja lejárt csekket ma fizettem és tegnap volt az úton egy valami amin át mentem és defektem lett. (Olyan volt mint valami vastag szeg )


Hívjam fel majd ?

Nagyon nem vagyok képben az ilyen eseteknél mit lehet..


Eddig csak azt gondoltam hogy megyek viszem gumishoz és kész...De egyébként ér valamit ez a biztosítás? Nem nagy összeget kellett most sem.. nem is tudom mikor kértem ezt így külön szóval valaki tud e valamit



2022. szept. 13. 21:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
#10 Na akkor ezzel be is bizonyítottad hogy nem irigy vagy, hanem csak simán buta.
2022. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyébiránt jónéhány évvel ezelőtt egy Totalcaros szakcikk is megjelent az autók vásárlásával kapcsolatban, amelyet pénzügyi tanácsadó írt:

[link]

Hogy a lényeget kiemeljem:

Az autó státusszimbólum, sokan ezzel akarják kifejezni a létező, vagy nem is létező gazdagságukat. Ha látsz egy embert egy 15 milliós autóban, amin 13 millió forint hitel van, azt gondolod, hogy egy igazán gazdag embert látsz, akinek sikerült az élet. Ha látsz egy másik embert a villamoson, akinek nem 13 millió hitele van, hanem ugyanennyi megtakarítása, azt gondolod, hogy egy csórót látsz, aki kevésre vitte.

Pedig ennél nagyobbat nem is tévedhetnél. A legtöbb drága autó mögött eladósodás és erőn felüli költekezés van, nem gazdagság. Egy amerikai mondás szerint, az hogy valakinek milyen autója van, csak egy dolgot jelent, semmi többet: mennyi hitelt vett fel.

Az egyik ügyfél havonta keresett egymillió forintot és egy 13,5 milliós autóval közlekedett, amit hitelből vett. Ötévente mindig lecserélte egy új autóra a régit a márkakereskedésben, a meglévőt beszámolták, és újra meg újra felvette a 10%-os, egyébként kedvezőnek mondható hitelt.

Kiszámoltam neki, hogy az autó értékvesztése és a kamatokra kifizetett pénz miatt pont 12 milliót bukik ötévente azzal, hogy ilyen autóval jár. Ezen egy kicsit megdöbbent, noha ő is bármikor kiszámolhatta volna ezt egy perc alatt. Ha úgy tetszik, ötévente egy teljes évet csak az autójáért dolgozik, vagy minden héten egy teljes napot, vagy a negyvenéves karrierjét nézve, nyolc teljes éven át kizárólag az autójáért gürcöl minden nap. Mindeközben nem hogy megtakarításai nem voltak, de még a házán is hitel volt. De ez csak egy kiragadott példa volt a sok közül.

Úgy gondolom, hogy ha 3-6 havi nettó keresetednél többet költesz autóra, akkor olyan autót veszel, amit nem engedhetsz meg magadnak.

Járok cégekhez pénzügyi oktatásokat tartani. Én elmegyek busszal az adott gyárba, a melós pedig autóval jár, mert ő úr. Aztán az oktatás után odajön panaszkodni, hogy fuldoklik a hitelekben.

Most olvastam egy elképesztő statisztikát, hogy a 4,3 millió magyar háztartás mintegy 3 millió autót tart fenn. Érzésre ennek legalább harmada erőn felül fenntartott autó.

2022. szept. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Oké, ezt ide bemásoltad, de én mit kezdjek vele? Nem hitelből van az autóm, és nem is erőmön felül költök rá. És nem is 10 millióba került. Teljesen irreleváns dolgokról beszélsz.
2022. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Győzött az emberi hülyeséged, gratulálok, a lepontozásból is látszik. Einsteinnek csakugyan igaza volt...

Mivel ezen a betegségen nem tudok segíteni, részemről a vitának ezt a vonulatát lezárom.

2022. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Juj mik történtek itt 😆😆

Azt kell hogy mondjam hogy 2ezerbol megcsinaltattam kb 5perc alatt kész is volt .

Nem tudom mi értelme a plusz biztosításnak 😅 azért írtam ki hátha valaki többet tud

2022. szept. 17. 08:33
 16/16 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mi értelme a plusz biztosításnak 😅 azért írtam ki hátha valaki többet tud"


Már bocs, de mi honnan tudjuk, hogy te milyen biztosítást kötöttél? 😅

Ha se elolvasni nem voltál képes, hogy miért fizettél, se felhívni nem voltál képes őket, akkor IJ.

Most 2000-ből megúsztad, de ha javíthatatlan lett volna a gumi, akkor nyilván nagyobb összeg lenne, amit már nem biztos, hogy röhögve fizettél volna ki.

2022. szept. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!