Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto gumi defektnél mi a teendő?

Auto gumi defektnél mi a teendő?

Figyelt kérdés

Ha fizetek gumiabroncs meg fényszóró kár biztosítást csinálnak valamit ha defektem lesz ?


Kb 5 napja lejárt csekket ma fizettem és tegnap volt az úton egy valami amin át mentem és defektem lett. (Olyan volt mint valami vastag szeg )


Hívjam fel majd ?

Nagyon nem vagyok képben az ilyen eseteknél mit lehet..


Eddig csak azt gondoltam hogy megyek viszem gumishoz és kész...De egyébként ér valamit ez a biztosítás? Nem nagy összeget kellett most sem.. nem is tudom mikor kértem ezt így külön szóval valaki tud e valamit



2022. szept. 13. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
En mar a Cascomat is felmondtam! Es a hazamra se kotok mar biztositast. Rajtam ne gazdagodjon meg senki!
2022. szept. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Olyan nehéz megállni egy benzinkúton, kereket cserélni és elmenni gumishoz, aki megcsinálja a gumit és fel is rakja kb. 5000 ft-ért? A biztosítás szerintem többe kerülne és nem nyújt túl sokat…
2022. szept. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szórakoznék a biztosítással. Legközelebbi gumishoz bemész, helyben megcsinálja neked pár ezer forintért ha éppen van rá ideje.
2022. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már egyszer fizettél érte, akkor hívd fel őket, hogy mit kapsz a pénzedért. Egy telefonhívás még nem kerül semmibe.

Ha hülyeség vagy bonyolult a dolog, akkor megcsináltatod egy helyi gumisnál pár ezerért.

2022. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Olyan nehéz értelmezni hogy először én is csak a szerelőre gondoltam ?

De ha már van ilyen biztosításom csak nem tudom minek 🤣

2022. szept. 14. 14:25
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozni lehet. Én amondó vagyok, a kötelezőn kívül felesleges kocsira biztosítást kötni. Gondold uis. végig a befizetett összegből él és nyerészkedik a biztosító, ebből csak a biztosító jár jól, senki más. Helyette inkább gyüjtögess egy borítékba pénzt csak a kocsira. Ha havi 50-et pl. elkülönítesz erre, az néhány év után már szép összeg, akár újat is vehetsz belőle ha kilapítják...
2022. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

#6 ez nettó baromság. Ha nem nagy értékű az autó, akkor nyilván felesleges a kötelezőn kívül mást kötni rá. Viszont ha újabb, nagyobb az értéke akkor nagyon megéri. Nekünk is a 3 éves autónkba előlről belementek. Ha nem lett volna rá biztosítás kötve 2 millió forint lett volna a helyrehozatal, így viszont állta a biztosítás. (Csak infóként, hogy csak az első pár LED fényszórónak darabja lett volna 550 ezer forint. DARABJA!!)

Szóval fel kell mérni az esetleges javítási költségeket, az autó állapotát, értékét, és aszerint kell eldönteni hogy megéri e az extra biztosítás.

2022. szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

#7 Mindenki akkora majmot tartson, amihez elegendő banánja van...

A néhány elvetemült, aki 10milliós kocsit vesz minimálbérre, ne adj isten hitelre, az meg csak gazdagítsa a biztosítókat, ha csak ennyi értelemre futotta.. m

Hogy Albert Einsteint idézzem: "A világon két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. Bár az elsőben nem vagyok biztos."

Úgy látszik neked is a luxus fontosabb mint a józan ész...

2022. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
#8 Most vagy irigy vagy, vagy csak szimplán hülye. Szerintem alap dolog egy drágább autónál a biztosítás, anyagi helyzettől függetlenül. jól állunk pénzügyileg (Nem minimálbérből élünk, nem tudom ezt honnan veszed), de akárhogy is nézzük, egyáltalán nem mindegy hogy 2 milliót fizetünk egy ilyen esetkor, vagy azt az évi 150 ezret :)
2022. szept. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

#9 10milliós kocsinál az hogy jól álltok pénzügyileg, számomra azt jelenti hogy a havi béred legalább nettó 3,3M Ft. A józan ész határa uis. az hogy a havi nettó jövedelem legalább a kocsi értékének a harmada.

A biztosító meg előszörre lehet hogy fizet, másodszorra meg keres majd valami kibúvót... Arról nem is beszélve, hogy következő évre már nem 150 lesz a biztosításod, hanem 2-3 szorosa.

10év múlva a kocsid ér majd max 3M Ft-ot. A végére azt találod, hogy a biztosítónak kifizetted a komplett kocsi árát... ez aztán a tuti üzlet, gratulálok!

2022. szept. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!