Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fizetnek ki sokan régi,...

Miért fizetnek ki sokan régi, 20+ éves autókért többmillió forintot, ha azon a pénzen egy újabbat is vehetnének?

Figyelt kérdés
Pl most láttam egy 2000-es évjáratú Volvo-t 2,2 millióért

2022. szept. 12. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
És mit tudsz venni 2,2 milláért ami fiatalabb és van olyan jó mint a Volvo?
2022. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Ford T modellt láttam ennél sokkal drágábban
2022. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Lemaradtál haver, manapság ennyi egy használt auto. Elve új sincs, féléves várólisták vannak, a használt ára meg az egekben. Üdvözöllek 2022-ben.
2022. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

A válasz ami a nyelvem hegyén van: azért mert olyan kedvük van és az kell nekik, minek foglalkozol ilyen hülyeségekkel.


A racionális válasz: azért mert vannak akik a régebbi autókat szeretik, mert ahhoz még hozzá lehet nyúlni ha baja van, a bőrülés az ott még bőr és nem valami utánzat meg aprólék, stb stb, mindegyiknek van igazságtartalma. Egy 10-15 éves autó egyáltalán nem feltétlenül megbízhatóbb egy 20-25 évesnél, igazából már 10 éves autónál is nagyon sok függ attól hogy ki használta és tartotta karban. Állapotot kell venni. Nekem volt például nagyon rossz hírben álló, ma már 22 éves (akkor 16-19 volt) angol autóm, amivel egész Európában jártam mindenhol, maximális kényelemben és nagyon kevés problémával. Mert rendesen volt karbantartva. Ennyi.

2022. szept. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Mert jobb felszereltségű,motorizáltságú,kínálat tetejéből való stb

Egy régebbi felsőbb kategóriás autóban még mindig jobb ülni,vezetni mint egy 5-10 évvel újabb fapadosat.Hiszed vagy nem van olyan aki nem csak racionális érvek alapján dönt,van aki szeret vezetni és nem az a célja hogy a lehető legkisebb pénzen eljusson A-ból B-be

2022. szept. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ezt megválaszolt az autókereskedő, amikor az autómat vettem, 2 éves Citroen volt 40000 km-rel, 4 hónapig hirdette mire megvettem, azt mondta ha 10 éves Audit árult volna 250000 km-rel, azt 2 nap alatt elvitték volna (a két kategória kb. egy árban volt akkoriban). Magyarországon az emberek inkább vesznek 10 éves, drágább fenntartású prémiumot, mint olcsóbb fenntartású hétköznapi autót, de ez a trend mostanában már alakulgat azért, egyre többen döntenek racionálisan és vesznek mondjuk egy Skoda Octáviát, Audi vagy BMW helyett.
2022. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

@6 - persze, mert pont az új Skoda Octavia például sokakat meglepne hogy mennyire sokat tud(hat, ha extrázod). Nekem 11 éves BMW-m van akkori csúcsfelszereltséggel, de még így is tele volt olyan dolgokkal amik nekem is hiányoznak, Apple Carplay nyilván, autópályán kifinomultabb az adaptív tempomat és a sávtartó, meglepően csendes is volt nagy tempónál is. Persze anyaghasználat, ülések, alapvető minőségérzet nincs ott, főleg ha megnézel pár hegesztést ott ahol nem látod ha nem nézed, hajjaj, van baj, látszik miért nem olyan drága. De most, mint új autó, nagyon profi, nem gondolom hogy lenne bárkinek többee szüksége mondjuk egy RS Octinál.


Régebben azért nagyobb volt a rés, ma már a technológia szabja meg leginkább egy autó komfortérzetét és milyenségét, amit olcsóbb autóba is könnyű bepakolni. Régebben más értékek tettek egy autót jó vagy rossz autóvá, nagyobb volt a rés a kategóriák közt szerintem.

2022. szept. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
@7 a kérdező kérdéséből kiindulva, ő nem is az új autókra gondolt, mert ott valóban egyre kevésbe vannak különbségek, persze nyilván egy BMW mindig jobb lesz minőség érzetre, mint egy Octávia például, a Citroenről nem is beszélve, amiben már 2 évesen nyikorogtak a műanyagok télen :). Inkább arra gondolt szerintem, hogy miért vesz mondjuk valaki Volvo S80-at 22 évesen, mikor abból a pénzből egy 11-12 éves Ford Focust is vehetne és szerintem azért, mert sokan nem látják be, hogy a Volvo fenntartása túl fog lógni az anyagi lehetőségeiken, ők csak az egykori prémiumabb autót látják bele.
2022. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Egyik rokonom egy új Skodával jár (céges autó), ültem már benne. Nemrég viszont használtautókereskedésben beleültem egy 2002-es Volvóba, hát... Az új Skoda nem adja át azt az érzést, mint az a 20 éves Volvo..
2022. szept. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a minőségérzetet nem pótolja semmi, de fenn is kell tartani nyilván, tehát anyagi vonzata is van neki, például nem mindegy, hogy hány lengőkar van egy futóműben, nyilván ami több lengőkaros kényelmesebb lesz az úton, de fenntartani is drágább lesz.
2022. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!