Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valahogy telefonos GPS ellenéb...

Valahogy telefonos GPS ellenében sem tudok időben átsorolni sokszor. Mit rontok el? Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Igen, elismerem, nagyon béna vagyok ebben. A fővárosban szoktam vezetni, és ismeretlen helyeken többször előfordul, hogy nem sorolok át időben és megyek emiatt egy kerülőt.


A telefonos útvonal tervező ugye szól, de sokszor későn. Már nincs az az isten, hogy engem beengedjenek, stb.


Most autópályán fogok vezetni és előre félek, hogy elnézem majd a kijáratot, nem sorolok át időben. A sebesség miatt pedig nyílván nem tudom ezt megtenni késői pillanatban.


Mit tanácsoltok, hogy ebben javulni tudjak?



2022. aug. 31. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj jobban. A GPS 400 méterrel előbb szól, azért az nincs későn. Pályán meg a táblákat figyeld.
2022. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a külsőben kell menned, a kijáratok általában hosszúak, de egy kilométerrel előtte már van tábla, aztán 500 méternél is. Előzésbe meg ne kezd olyankor, amikor nagyjából tudod, le kell majd menned.
2022. aug. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Városban: kirakod az indexet és lassítasz, ha szükséges megállsz. Tapasztalatom szerint általában max. az ötödik autós be fog engedni. Ha nem indexelsz, akkor nem tudják, hogy sávot akarsz váltani, sok kezdő ezt ronrja el szerintem.

Autópályán: 99%-ban a jobb szélső sáv hagyja el az autópályát és 1 km-rel előre ki vannak táblázva a csomópontok. Oda csak be tudsz sorolni időben.

2022. aug. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sokaktól hallottam, hogy Pesthez képest egyszerű az autópálya, maximum a konstans magas sebesség lesz szokatlan. Kicsit izgulok.

2022. aug. 31. 11:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A telefon nem erre van kitalálva. Szükségszerűen egy kicsit gyengébben teljesít, mint mondjuk egy Garmin. Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya navigáció terén is. A hang gyakrabban késik, mint a kép, csak hát nem okos a térképet bámulni.
2022. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Jártam már ettől rosszabbul is (szerencsére kamionszimulátorban) Sötét éjszakában valahol Ukrajnában nem volt közvilágítás a telephelyen és nem találtam a kijáratot, össze-vissza forgolódtam, a visszapillantóban a rakományt sem láttam, vakon vezettem gyakorlatilag, végül megtaláltam, reggel Varsó környékén (talán azt is elhagytam) nézek a visszapillantóba és nem találom a rakományt 🤣 a GPS-en nézem ott maradt Kijevben (vagy Minszkben ami még messzebb volt Fehéroroszországban, rég volt már nem emlékszem pontosan) a telephelyen, a forgolódás közben egyszer annyira összecsuklott, hogy kiakadt és nem vettem észre, mehettem vissza érte 🤣 Furcsa is volt hogy autópályán tudtam tartósan tartani a 150-160-as tempót, csodálkozom is hogy nem vettem észre, hogy ezért 🤣 Így tanácsolom a kamionosoknak, hogy ha gyanúsan gyorsan gyorsul, érdemes a visszapillantóba nézni ott van-e a rakomány 😉
2022. aug. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6: Sajnálom, hogy lepontoztak. Magam is szerettem/szeretem a Euro Truck Simulatort. Nekem például sokat segített, amikor tanultam vezetni, de főleg abban, hogy a tükröket közben aktívan nézzem. Kormánnyal, pedálokkal játszottam.


Persze fontos, hogy mindig észben tartsuk, hogy nem ott lehet tanulni vezetni. Az csak valamit hozzáadhat a való világhoz.

2022. aug. 31. 12:46
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lassítani is...

Nem állandó sebességgel kell menni tovább a forgalom ritmusában, hanem lassítani, ahogy közeledsz a kereszteződéshez.

De sajnos tényleg béna vagy (nem tanítottak meg), ha rendszeres probléma, hogy 300-400 méterek nem elegek a sávváltáshoz.

2022. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8: Azzal kezdtem. Béna is vagyok sok dolgohoz, de persze nem is tanítottak meg. Tipikus mostanában végzett vagyok: 0 gyakorlópálya, 0 autópálya oktatáskor. Minden csak papíron, mert csesznek rá az oktatók...


De épp ezért kértem pár tanácsot, hogyan lehetnék jobb, mert ezen a téren (is) javulnom kell.

2022. aug. 31. 12:53
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9: Igen, pont azért írtam így. Azért vagy béna, mert nem tanítottak meg. Kvázi nem a te hibád, hogy nem tudod, gyakorolni kell.


#8

2022. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!