Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka, hogy a Balaton...

Mi az oka, hogy a Balaton parton minden vasúti átjáróban van lámpa is meg sorompó is?

Figyelt kérdés

Ahogy néztem a Google utcaképet, a Balaton körüli településeken mindenhol vannak a vasúti átjárókban lámpa is meg sorompó is, még a leg eldugottabb mellékutcákban is.

Máshol ilyen nem jellemző, a legtöbb esetben a mellékutcában csak tábla van, vagy max egy lámpa

Mi az oka, hogy a Balaton körül mindenhova tettek sorompót is a lámpa mellé? Indokolt egyáltalán?



2022. aug. 30. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
a Balaton körül nagysebességű pályák vannak, tehát ott általában nem 40-50km/h-val cammognak a vonatok hanem repesztenek. És a nagyobb sebesség miatt biztonságosabb a lámpás és sorompós átjáró.
2022. aug. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Sok a gyalogos, akik mennek a strandra meg vissza és szédelegnek a nagy melegben :)

Másrészt tényleg jelentős a nagysebességű forgalom (IC, RC, tehervagonok), itt a déli parton akár 120 km/h-val is mennek vonatok, tehát indokolt a sorompó.

2022. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Indokolt! Az idióták miatt. A jobbágy viszi a matracot meg a gumicsónakot a fején és selát-sehall. A sörhasával meg amikor nekimegy a sorompó csapóródjának azt talán észreveszi. Így is tömegével hullanak a nyári szezonban. Meg a nyugdíjas német papper a terepjáróval. Az sem lát már a szélvédőig sem, mégis vezeti a nagybódés mercit. Aztán amikor az ütköző beköszön 80-al a szélvédőn és állcsúcson vágja, akkor még neki áll feljebb. Utaztam arrafelé mozdonyon párszor, hát nem voltam nyugodt még úgy sem, hogy nem én vezettem. Folyamatosan azt nézi az ember, hogy mikor honnan lép a vonat elé valaki. A mozdonyvezetők keze mindig a féken van.
2022. aug. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzájárulhattak a tömegszerencsétlenségek is egy kicsit. Siófokon is volt két buszos balesetet, nagyok sok halottal.
2022. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 Így van. A német turistabusz balesete után sorra szerelték fel az átjárókat pluszban sorompóval.
2022. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert szezonban a vasúti, a közúti és a gyalogosforgalom is jelentősen megnő, így ilyenkor indokolt.
2022. aug. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!