Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionsofőr, hogyan?

Kamionsofőr, hogyan?

Figyelt kérdés
most vagyok 2. os infó szakon ugy dönöttem hogy kamionsofőr szeretnék lenni (nem vicc) de nem igazán tudom hogy mit is kellene csinálnom vagy hogy megy ez az egész?valaki írna 1 kicsit róla? előre is kösz
2010. szept. 24. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

a családot felejtsd el, főleg, ha nemzetközi kamionsofőrnek mész...

Szépen kell fölfelé haladni a jogsikkal:

személyautó, 3,5 tonna fölött, 3,5 tonna fölötti könnyű pótkocsival, 3,5 tonna fölötti nehéz pótkocsival, kamion.

Majd kiváltani a nemzetközi kamionvezetői engedélyt.

Nem két fillér belevágni.

2010. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem


de hát akkor végülis nem kell semmilyen iskola nem csak a jogsik meg az engedély?

2010. szept. 24. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

én kamion sofőr vok


"a családot felejtsd el, főleg, ha nemzetközi kamionsofőrnek mész...

Szépen kell fölfelé haladni a jogsikkal:

személyautó, 3,5 tonna fölött, 3,5 tonna fölötti könnyű pótkocsival, 3,5 tonna fölötti nehéz pótkocsival, kamion.

Majd kiváltani a nemzetközi kamionvezetői engedélyt.

Nem két fillér belevágni."


egyszerűbben: Kell B.kat. (személyauto), majd C.kat.(teherauto), E.kat. (nehézpót), a "kiváltani a nemzetközi kamionvezetői engedély" az nem ugy van h kifizeted és kész, hanem csinálsz egy vizsgát és az Unioban már az a neve h GKI engedély (elötte meg nemzetközi árufuvarozói volt a neve, nem pedig kamionvezetői!)!, de azt tudd h sehol nem kérik külföldön az árufuvarozóit (GKI-t) tehát fölösleges ha nemzetközizni akarsz, ha belföldezni akkor sajna muszály, mert a magyar sünök kérik, jah azt még hozzátenném, ha levizsgáztál B.kat-bol onnantol számítva 2 év mulva mehetsz E.kat. rem érthetöen irtam, ha van még kérdésed akkor irj nyugodtan!

2010. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

aham nagyjábol értem köszi :) dehát akkor elég sok idő h minden frankón meglegyen


mesélj 1 kicsit szereted csinálni? mi a jo benen és mi az ami rossz? :)

2010. szept. 24. 20:46
 5/8 anonim ***** válasza:
ha b kategóriád meg van akkor c lerakhatod utána remélem én is kamionozni fogok:D de nekem még 2 év mert speditőrnek tanulok épp:D
2010. szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:44" vagyok


hát konkrétan mi érdekel? am igen szeretem csinálni! hát h mi a rossz és mi a jo benne?? háát...sokat vagyok távol, "jo" a fizetés, most gondolok arra h pl a multkor 3 hétig vtam kint arra kaptam 317-et, ez idáig jol hangzik, de ha belegondolsz akkor 3hétig 24 orás "szolgálatban" voltam, mert hát ugye a kamionban tartozkodok/"lakok" addig, meg hát ha otthon van egy család akkor ugye nyugodtan mondhatod h 2 "háztartást" tartasz, mert ugye haza is adsz lovét meg magadnak is kell venni kaját, fürdeni, STB.hát ugye sok felé jársz a világban az jo, mert körül tudsz nézni, egy a lényeg és ezt jegyezd meg! : NE "hobbikamionos" legyél! ezalatt azt értem h sok fiatal elmegy kamionozni, de csak azért mert h az milyen vagány dolog, tehát ebből azt akarom kihozni h ne ugy tekints majd rá h dejo világot látok hanem h dolgozok! és mivel KM-pénz van ezért minél többet menj egy honapban, de persze csak ésszel! jah és amit még elfelejtettem, kell kártyát is igényelned, ha meglessz a jogsid. remélem azért érted, ha van még kérdés irj nyugodtan!

2010. szept. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

neked milyen kamionod van? milyen országokba szoktál járni?

nagyon fárasztó?

2010. szept. 25. 09:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is kamionos vagyok. nem rossz meló bár vannak benne izgalmas dolgok...ha család van nem a legjobb választás. én belföldezek de van olyan h vagy 2 hétig nem látom a családomat. akkor bekattantam amikor itthon voltam a fiamnak meg pont nyáron jött a foga amikor a legtöbb munka van (billencsessel járok) éjszaka jöttem hajnalba mentem gondolhatod milyen jó volt h egész éjszaka sírt :D

az utálatos benne amikor feltartanak a rendőrök és nem érsz haza időbe főleg amikor kamion stop van. meg most ez a baromság h nem lehet előzni..nem tudom ki volt az a fogyatékos aki kitalálta. régen nagyon szerettem de már kezdem utálni :S

2011. márc. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!