Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az igazság abban, hogy...

Mi az igazság abban, hogy télre a gyári méretnél eggyel szükebb gumival járnak? Gumis mondta, hogy ez a gyakorlat.

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 19:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, sokan így csinálják.
2010. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bizony, előfordul az ilyesmi. Ennek több oka is van.

Egyrészt a téligumit nem a nyári, díszes alufelnire (már akinek van) szerelik fel, hanem lemezfelnire, mert az túléli a telet. Ha pedig úgyis másik felni kell, akkor olcsóbb, kisebb átmérőjű és szélességű, magasabb oldalfalú gumit választanak hozzá. A látványt úgyis lerombolja a fekete lemezfelni.

Másrészt havon, jegen a keskenyebb gumi előnyösebb, jobban tapad, mint a szélesebb.

2010. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
* a téli megnövekedett fogasztást is kompenzálja egy kicsit
2010. szept. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül jelent fogyasztásnövekedést a téligumi.

Nem olvastam el a hosszú választ, és gondolom ugyanezt írta mint most én, de akkor is leírom, hogy a vékonyabb gumi bár kisebb felületen tapad az aszfalttal (hóval, jéggel, stb.) de a kisebb felületre sokkal nagyobb súly jut. És ez télen nagyon is fontos! Éppen ezért a télen használt WRC, meg hasonló autókon irtózatosan vékony szöges gumikat használnak!

Például ezen a videón nagyon jól látható:

http://www.youtube.com/watch?v=cte3atq-1vU

2010. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom.

Nekem egy 2001. évjáratu van.

Alvázvédelem előkészítése során találtam rohadást.

2010. szept. 25. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Értem, de ennek mi köze a téligumihoz?
2010. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi ez tényleg rossz helyre ment.
2010. szept. 26. 05:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!