Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vennék egy 80-100 éves...

Ha vennék egy 80-100 éves veterán autót, azt lehetne napi szinten használni? Vagy kiengednék egyáltalán a forgalomba?

Figyelt kérdés

2022. aug. 26. 20:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2022. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem lehetne vele forgalomban közlekedni?
2022. aug. 26. 21:15
 3/24 anonim ***** válasza:
9%
OT rendszámmal vihetnéd utcára, de alkatrésszel nem győznéd.
2022. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
jogi akadálya nincs, de ilyen öreg autók vetetése nem könnyű, dinamikájuk a mai forgalomhoz nem megfelelő, fogyasztása magas, alkatrészellátása költséges. Tehát: bár elvileg használhatod naponta, nem ésszerű
2022. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Elvi akadálya nincs.

OT rendszám sem szükséges hozzá.

2022. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Akadj már le az OT rendszámról, már egy másik kérdésre is ezt írtad. Az OT csak egy minősítést igazol, hogy a jármű átment a veteránvizsgán, nincs benne idegen alkatrész, vagy bármilyen nem korhű dolog. Ennyit jelent. Amúgy közönséges 2x2 betű 3 szám rendszámot kapna, ha most helyeznének forgalomba valami veteránt.

És csak pénz kérdése, hogy győzi-e valaki. Ha más nem, egy gépműhely legyárt bármit rajz vagy minta alapján, pláne egy maihoz képest sokkal egyszerűbb kocsihoz.

2022. aug. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

6.-ra.


Az én büdös K anyámat, hogy igényes vagyok. Nekem a veterán = OT -s, eredeti állapotú jármű.

2022. aug. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
75%
#7: szóval akkor az apám 32 éves mercédesze, ami 2 éves kora óta van a családban, garantáltam 180 ezret futott, kopó alkatrészek kivételével minden eredeti rajta, nem veterán, mert az eredeti rendszám van rajta? OK...
2022. aug. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%

#7 nem igényes vagy, öncélúan perfekciónista.

És utólag csúsztatsz is.

Két helyen is azt állítottad, hogy OT rendszám nélkül NEM LEHET forgalomban részt venni veterán autóval.

Erre most terelsz. Gerinctelen csúszómászó, vitázni sem érdemes veled.

2022. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
Külföldi veteránnál talán csak OT-s rendszámmal lehetne forgalomba hozni, ami rengeteg munka az alkatrészhiány miatt. A Citroen Kacsa 50-70 éves autó, és láttam már róla olyan videót, miszerint városi közlekedésre teljesen élhető autó. A fékútjuk, úttartásuk rettenetes az ősi autóknál, tuskófék, szekérről lepasszolt felfüggesztés stb.
2022. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!