Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines vagy dízel? Milyen...

Benzines vagy dízel? Milyen autót vennétek és mik az okok? Ha kb.15-20e km-t mennétek egy évben vele?

Figyelt kérdés
5-éves opelban gondolkodok.
2010. szept. 24. 08:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy egy út alatt, mennyit mész vele?

Mert ha csak rövid távolságokat jársz vele, akkor nem tud eléggé bemelegedni a dízel. Akkor benzines kéne. Télen is jobb a benzines.

De egyébként manapság már nincs nagy különbség köztük.


Nekünk régebben dízel volt, de nem volt teljesen jó mert apámnak általában csak néhány utcát kellett vele mennie a legközelebbi boltba, vagy a piacra stb.. Naponta többször járt, de túl kicsi távolságokra. Most benzines van és így jobb.


De hosszabb távolságokra már jobb lehet egy dízel.



Viszont én Opelt nem vennék... Műszakilag nem olyan jók.

2010. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem nagy távról lenne szó pár km naponta oda-vissza a melóba.

Nekem opelem volt előtte is G astra,egyáltalán nem volt vele probléma és 8-évesen vettem.

Azt mondod,h sok baj van most az opelokkal?

2010. szept. 24. 08:54
 3/8 anonim válasza:
Nekünk van egy dísel és egy benzines autónk. Többet járunk a dísellel, akármilyen távolságra is mert lényegesen kevesebbet fogyaszt.Opel a másik autónk , de műszaki probléma minden autónál van. Nekünk is voltak az opellel, de olcsóbb az alkatrész hozzá mint a díselhez.A dísellel majdnem kétszer annyi kilómétert tudok megtenni , mint az opellel.Az tudni kell ,hogy az olplünk 1.8 automata sport.
2010. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz sokat kell járni egy autóval, hogy kifizetődőbb legyen a diesel. Kevesebbet fogyaszt ugyan, de nagyobb lökettérfogatút kell venni, mint benzinesből (szerintem dieselből min. 1,8, benzinesből elég az 1,3-1,4). Így az átírás, és a kötelező biztosítás is jóval drágább. Szerintem a napi pár kilóméteres futással nem hozza be ezt a többlet költséget a kisebb fogyasztásával.
2010. szept. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Benzines!!!!!!!!!
2010. szept. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit hosszú lesz..

Nekem most dízel van. Miért? Mert átlagos célokra használom (nem gyorsulási versenyekre járok, nem lámpától-lámpáig gyorsulok, stb.) és jóval gazdaságosabb lett így közlekedni. Előtte benzinesem volt. Mivel nekem sok városi utam van, bizony egy sima 1.4-es motorral 8-8.5 litert is megetettem 100-on. A mostani dízel max! 6 literrel beéri. A "sokkal drágább" meg a "későn térül meg" igaz egy új autó esetében, de használtaknál a megtérülési idő csökken (jóval kisebb az árkülönbözet).

Új autót meg elvből nem veszek (már az első éjjel nem tudnék aludni úgy hogy tudom, az új autóm holnapra mennyit veszít az értékéből).

Sok mindenki jön azzal, hogy a használt dízel mekkora lutri. Az is lehet! De egy benyás is... Ha nem vizsgáltatod át, teszteled le stb. vásárlás előtt, ne lepődj meg, ha sz*rt veszel.

Az opel-ről: A régiek tényleg nagyon megbízhatóak, strapabírók voltak, de sajnos az újak már nem annyira :( (Tapasztalat)

Dízelt ajánlok, de nem feltétlenül Opel-t.

2010. szept. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm a válaszod,tényleg elgondolkodtató amit írtál.Én is a dízel felé hajlok inkább!!Csak igazából nem tudom már milyen autót kellene akkor vennem ami megbízható és nem lenne vele gond.Még a fordba gondolkodom.Ilyen fiat,renault,peugeot nem érdekelnek.De most már nem tudom!!!

2010. szept. 24. 21:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezek egyike sem jó.

Német vagy Japán autót kell venni. Toyota, Honda...


Régen nagyon jók voltak a Mazdák, de manapság már nem Japánban gyártják, úgyhogy az újabbak szintén problémások.


Nekem még egy Japánban gyártott kis Mazda 323-om van. Eszméletlen jó.

2010. szept. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!