Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nagy gond, ha csak...

Mennyire nagy gond, ha csak később viszem szervizbe az autót?

Figyelt kérdés
Most vettem használtan, a szerelőm 3 hét múlva tud fogadni. Addig max. 300 km menne bele.

2022. aug. 18. 05:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerjük az autó állapotát. Ha csak átnézni kell, és olajat/szűrőket cserélni, akkor ráérsz.
2022. aug. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezért vinném.
2022. aug. 18. 06:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az olajszint nagyjából rendben, akkor ráérsz.
2022. aug. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Attól, hogy gazdát cserélt egy autó még nem robbant le.

Nem annyira rocker science ez.

2022. aug. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Víz, meg olaj legyen benne.

Illetve nézegesd hidegen, fogy-e.

2022. aug. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A folyadék szintek rendben vannak. Akkor várok, köszönöm.
2022. aug. 18. 09:26
 7/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Olajcsere nincs kőbe vésve, van egy gyártó által ajánlott intervallum, na azt célszerű elfelejteni, mert általában eszement akár 30 ezer km is lehet.


Ha egy 10-15 ezer km-enként cserélteted az olajat, és netán 10 helyett 11 ezer lesz vagy 15 helyett 16 semmi nem fog történni.

Ezek az értékek nincsenek kihegyezve, csak jelzik, hogy törődni kell vele.


A lényeg, hogy foglalkozz vele, és ne közlekedj még 5 ezer km-et vagy többet úgy, hogy áh csak egy újabb sárga lámpa, vagy áh ez az üzenet mindig feljön a kijelzőn indításkor. Ilyen tulajok vágják gajra még az atombiztos megbízható kocsikat is.


Emlékszem mikor nekem volt a BMW 320D (E90) autóm, és együtt nyaraltam több kollégával, boltba kellett menni kocsival, de én már ittam, mondtam az egyiknek ha akarja kipróbálhatja, úgyis neki kell vezetni.

Mondta, hogy az egyik haverjának is ilyen van, csak annak szinte minden lámpa világít a kijelzőn. (Magyarul hibakódok tömkelegével közlekedett)

2022. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!