Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kismacskáim a motorháztető...

A kismacskáim a motorháztető alatt játszanak és mászkálnak ott mindenen a motor körül. Csinálhatnak kárt?

Figyelt kérdés
3 kismacska,2 hónaposak.A megszokott helyük lett a motor körüli tér. Bebújnak alól és mászkálnak ott a motornál mindenen. Nem tudom miért pont ott. De egyik nap felnyitottam a motorháztetőt és alatta volt mind a 3. Ott így lazulgatnak meg játszanak egymással. Még az kéne hogy valamit tönkretegyenek.Kezdhetek aggódni vagy nincs okom rá?
2022. aug. 16. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

kábeleket nem rágják meg, játékkal nagyon valószínűtlen, hogy kárt tesznek

kivétel, ha elindítod az autód amíg ők a motortérben bújkálnak...

2022. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát én valahogy megpróbálnám őket onnan elcsábítani. Csak egyszer kell úgy elindulnod, hogy az egyik kis lüke ott legyen és annyi neki, ha menetközben kiesik vagy hőgutát kap esetleg a hosszbordás szíj rántja be őket.

A motortér veszélyes terület számukra. Nem is értem, hogy nyáron miért játszanak ennyire melegben.

2022. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát az akkor nagyon nem jó. Egyszer véletlen elfelejtem megnézni hogy ott e vannak és elindulok,el se merem képzelni.Volt már olyan hogy beindítottam a kocsit és a kocsi alól futottak ki.Akkor jöttem rá kb először hogy ott tartózkodnak.


Volt már olyan is hogy egy kismacskát szállítottam hazáig. Ezt csak akkor tudtam meg amikor az éjszaka közepén a kutya nagyon ugatta a kocsit. Felnyitottam és benne volt egy kismacska a motornál.


Na de a témára visszatérve tettem egy üveg vizet a kocsi alá hátha nem mernek oda menni. Vagy mi lenne a megoldás?

A "sicc onnan" meg hasonlók nem használnak

2022. aug. 17. 13:07
 4/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Vannak kifejezetten kis állatokat taszító spray-k amit a motortérbe lehet fújni bűntetlenül, elsősorban ugyan nyestre találták ki, de nem kizárt, hogy ez a macskát is taszítja. Van ennek olyan alternatívája is, hogy állatszőr van valami tasakba, azt kell elhelyezni a motortérbe, pl kutyaszőr!


Én valami ilyesmi irányba nézelődnék, jobb ha maguktól szokna le róla, hogy valamiért ne legyen komfortos ott nekik!

2022. aug. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Fújj valami macskariasztó permetet a motortérbe a macskák érdekében! Mert a motornak legfeljebb csak megcsúszik a bordássszíja, ha sikamlósan nedves lesz, a ventilátort és a géptető belsejét is meg lehet takarítani, de a lelki kár, ami benned keletkezik ettől, azt igen nehéz orvosolni.
2022. aug. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát a közelben sajnos ilyeneket nem nagyon találok. Valami házi praktika? El fogom ajándékozni őket ha nem találok rá megoldást
2022. aug. 17. 19:18
 7/10 A kérdező kommentje:
Álandóan ott játszanak vagy alszanak. Ahogy kimegyek és hívom őket onnan ugrálnak ki
2022. aug. 17. 19:19
 8/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nyest elleni spray, ami akár még be is vállhat, bármelyik hipermarketben kapható (pl: Auchan), vagy bármelyik barkácsáruházban (pl: Bauhaus, OBI, Praktiker). De ma már nem olyan ördögtől való a webes rendelés sem, de te tudod!


Házi praktikákhoz nem értek, dílerek a vizes flakont rakok a kocsi köré több ponton elvet használják, de kétlem, hogy ez tartós módszer lenne, de nyilván egy kereskedés több 10-100 autóját nem kezdik el motorteresen védeni.

2022. aug. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nincs internet a közelben? Mi az hogy nem találsz megoldást?

Eddig hol és hogy kerested? Meg sem tudom számolni, hány helyről lehet ilyet rendelni házhozszállítással. Google egy csomó találatot ad.

DÖntsd el, akarsz-e darált macskát találni a kocsid alatt. Ha nem, rendelj egy ilyen löttyöt, azt kész. De ez a semmiről beszélés kb. a finfűrészeléssel egyenértékű.

2022. aug. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vegyél egy üveg szódát és azzal picit spricceld le őket amikor rossz helyen vannak. Megtanulják, hogy ne menjenek oda.
2022. aug. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!