Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OMV vagy Shell üzemanyag...

OMV vagy Shell üzemanyag jóban adalékolt meik fogyaszt kevesebet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 1. 14:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10%

Én is shellnél tankoltam 100-ast, aztán találkoztam egy ilyen kútnál egy régi cimbivel...ő mondta, hogy a százas csak 98..


Most megbvagyok lőve, mert nem tudom, hogy odaátról tényleg százast hoznak e a sógorok...azt mondja a kutas, hogy igen...


Az adalékolásról annyit, hogy mindkét fél esküszik a világ legjobb adalékára..

Talán ha mindkét benzin műszaki adatlapját elolvasná valaki, akkor többet tudnánk

2022. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
28%
Hát, érdekes, én hol OMV-t, hol MOL-t tankolok a motoromba, néha, ha nagyon kell, megy bele Lukoil vagy Avia. Sem gázreakcióban, sem fogyasztásban nincs különbség, csak attól függ a fogyasztás, hogy milyen gyorsan, milyen fokozatban járatom, ezt meg általában az út jellege határozza meg. Biztos van különbség, de kétlem, hogy az átlagfelhasználónak ténylegesen érzékelhető lenne (értsd: tized liter üzemanyag 50 forint, ne szórakozzunk már).
2022. aug. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Ennél a kérdésnél nehéz eldönteni, hogy a kommentek komolyak (akarnak lenni ) vagy netto trollkodás. Mert amúgy meg ha laborban nem elhet diferenciát kimutatni, akkor ja jobb elsz a hatásfoka, a fizikát meg dobjuk a kukába végül is, az meg már totál mellékes, hogy a motornak van hatásfoka esetleg, de enm az üzemanyagnak :D
2022. aug. 2. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!