Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OMV vagy Shell üzemanyag...

OMV vagy Shell üzemanyag jóban adalékolt meik fogyaszt kevesebet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 1. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Én általában a Shellnél tankolok, és nagyon meg vagyok elégedve vele


Prémium benzin, 98-as : )


Üdv, egy 4 éves Honda büszke hajtója :)

2022. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
A fogyasztásnak ehhez semmi köze nincsen. Adott gáznyomásra adott mennyiségű üzemanyag áramlik be a motorba, ami ott elég és gáz formájában távozik a kipufogón az égéstermék.
2022. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

2: De de, van köze, legalábbis az én autómnál.

Korábban a 95-ös benzinnel lustább volt az autó és több volt a fogyasztás, viszont pld. az OMV vagy más prémium benzinnel jobb a fogyasztás, dinamikusabb a vezetés.

2022. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Inkább jobb volt az OMV hatásfoka, ami miatt kevésbé nyomtad a gázt neki. Az elektronikának fogalma nincsen milyen üzemanyag megy bele.
2022. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Pont ahogy a 2-es mondja. Eleve egy jobb hatásfokkal égő benzinnel erősebb az autó, és később kell visszakapcsolni, innetől már ott is vagy, hogy kevesebbet fogyaszt az autód.

Tudtommal az OMV az az egyedüli aki az osztrákoktól hozza a az üzemanyagot, míg a Shell meg a Mol-tól veszi

2022. aug. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

5: Nem nekem akartad irni? :D

A 3-as tag vagyok. :P

2022. aug. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
azért kérdem mert nekem rendszeresen az a tapasztalatom hogy Shell gázolaj mintha jobban lenne adalékolva kevesebb a fogyasztás autó pályán, MOL kuthoz képest
2022. aug. 1. 15:05
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Shell nem is árul 98-as benzint, azt Auchan kútnál kapni.


Egyébként nincs semmi különbség, hogy 95 vagy 98 vagy 100as benzin között, normál autónál.


Az emelt oktànszàmú benzin, jobban bírja az összenyomást, később kezdődik a kopogásos égés, tehát az benzin-levegő keverék öngyúladása.


Vannak olyan autók, ahol előírás az emelt oktánszám, pl 98.

Az kitudja használni, az benzin jobb tulajdonsàgát.


De, hagyományos egyszerű autó motorja, pont ugyanúgy nyomja össze a 98-as benzint is, mint a 95-öt. Nincs nagyobb robbanás.

Az egyedüli jobb tulajdonsága az emelt oktánszámú benzinnek, az etanol kisebb aránya.



A 100as benzint tankolók, placebo hatást éreznek csak.

Többet fizettek a kúton, így érezni akarják a különbséget és érzik is. Semmi más nem történik.

2022. aug. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

8-as vglény de igen! Ahol én élek, ott árul.


Hogy hívnál mostohaapádnak ma estétől!

2022. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Akkor, fedd fel a titkot, melyik városban van 98-as Shell benzin?
2022. aug. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!