Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 nappal ezelőtt volt kötelező...

Mate8506 kérdése:

3 nappal ezelőtt volt kötelező szervizen az autóm (dízel). 5,5 éves. 350 km után ha full fekete az olaj akkor lehet, hogy nem cserélték le? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

2022. júl. 22. 18:34
 1/6 Japán Gulyás ***** válasza:
76%
Diesel motorolaj mindig fekete lesz - nem a színét kell nézni, hanem a benne levő megfogott szennyeződések mennyiségét, pl. olajanalízissel.
2022. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Én most cseréltem magamnak olajat. 1.2 CRTDI.

Direkt 1 litert még ráöntöttem mikor ki volt szedve az olajleeresztő csavar.

Úgy még kihozott kb 3-4 deci fekete olajat.

Mentem vele egy 20 km-t és már fekete volt az olaj. (Mobil 1 5W30)

Ez ilyen. Ettől még nem rossz. Az az olaj dolga, hogy lebegtesse a kormot meg a szennyeződést.

Haverom mindig rakott bele olajadalékot amitől vagy fél évig sárgás volt az olaj dízelnél. Na kb 100 ezer km körül valami 1 liter/2000 km-re felment az olajfogyasztás.

2022. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

az én szolgálati dízelembe nem cserélt olajat(szűrőt sem) a szakszerviz, hanem STP- töltött bele. Hibátlan volt a motor, nem füstölt, és ment mint a vihar.

(persze a számlán olajcsere, meg mindenféle volt, de semmi nem volt igaz)


Az olaj minőségét házilag úgy lehet megnézni, hogy egy hófehér szalvétára, konyhai törlőpapírra egy csepp olajat engedsz a nívópálcáról. Ha tényleg friss az olaj, akkor a csepp körül nagy világossárga kör jelzi az olaj "jóságát"..ha a kör fekete, akkor szarnaz olaj, le kell cserélni. Sőt egy híg minőségi olajjal át kellene öblíteni, majd utána a végleges minőségi API SN fullszintetikus olajat tölteni.

2022. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam 3 hét után kezd el sötétebb lenni a színe. 400km-nél a nívópálcán nem látom meg az olajszintet annyira tiszta. Papírra kell rányomnom a nívópálcát, hogy kirajzolódjon az olajszint.


287.000km (12 év).

2022. júl. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Javítsatok ki, ha nem így van. Ha sötétedik az olaj, az valamilyen szinten jó, mert a motorban lévő szennyeződéseket elkezdte oldani és lebegtetni. Ha túlzottan feketének találod, és az ujjbegyeidet szétmorzsolva koromdarabokat is látsz az olajban, akkor azonnal cseréld le és fordulj autószerelőhöz.
2022. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tagnap cseréltem az autómban olajat. Szintén dízel, 5 éves lesz, 50.000 km van benne.

Leengedtem a régi olajat, megvártam, hogy minden kicsepegjen, addig kicseréltem a szűrőt. Feltöltöttem újjal. (Liqui Moly, ami szerintem nem a leggagyibb, legolcsóbb olaj.) Elindítottam a motort. Járattam 1 percet. Utána ellenőriztem az olajszintet. Már ennyitől is korom fekete volt az olaj a nívópálcán.

Sőt, emlékszem mikor átvettem a kocsit. Hazahozam, 11 km volt az órájában. Megnéztem az olajat, már ekkor fekete volt. Pedig nem hiszem, hogy a gyárban az új autókat fáradt olajjal töltenék fel és az sem valószínű, hogy 11 km alatt széthajtottam volna.

A dízel ilyen. Az a jó tulajdonképpen ha fekete az olaj. Mert akkor a kormomrészecskék lebegtetve vannak, nem ül ki sehova.

2023. febr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!