Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autolock 2000 kormányzár...

Autolock 2000 kormányzár mennyire hatékony? Megéri a pénzét?

Figyelt kérdés
Sok helyen írják a neten, hogy ilyen jó, meg olyan jó... Valóban megnehezíti a tolvajok dolgát, vagy nagyobb a füstje mint a lángja és inkább pénzkidobás?
2010. szept. 21. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:

kis drágám 30 kemény ezrest adott érte. ez az autónk árának 10%-a. háááttt....

drágállom azt a darab vasat egy kisebb vagyonért. bár sztem a legelvetemültebb tolvaj sem fanyalodna rá egy 98as daewoo lanosra... szóval nem hinném, h a miénket ez vas védi.


sztem inkább azt a fajtát vedd, ami az a kampós, beakad a kormányba, meg a gázpedálba. az sztem cuksibb, és nem foglal olyan sok helyet.

2010. szept. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

tökéletes védelmet semmilyen mechanikai, vagy elektronikus biztonsági szerkezet nem biztosít.

mindössze annyi a hasznuk, hogy némileg megnövelik azt az időt, amíg a tolvaj hatástalanítja.

meglepődnének a csili- vili furmányos és műholdas védelemben bízók, hogy a hatástalanítás - egy hozzáértő számára- mindössze néhány másodperc.

ha egy autót e akarnak lopni, akkor azt semmiyen szerkezettel nem lehet megvédeni.

ez nem azt jelenti, hogy akkor nem is érdemes ilyen szerkentyűt beépíteni, csak azt, hogy nem szabad benne feltétel nékü megbízni.

2010. szept. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb,ha kötsz rá egy lopás casco-t.Még az előny,ha sok ilyen kütyüt veszel,mert akkor talán keresnek egy másik olyan tipusú autót mint a tiéd,amit kevesebb idő alatt elvihetnek.De ennek az a hátránya,ha mégis elviszik,viszik a sok drága kütyüt is!!!A legtutibb,amit házilag beteszel gyújtásmegszakító kapcsolót,mert azt nem tudják,hogy hol van,és milyen áramkört szakítottál meg.
2010. szept. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekünk mindkét kocsiban váltózár van.

Egyébként minden autót legyen benne akár milyen védelmi berendezés, el lehet lopni!

Szerintem a lényeg a lopási időn van! Ha a tolvaj meglátja, hogy van benne ez meg ez meg ez, akkor továbbáll és ellop egy olyant, amiben nincs ennyi cucc és gyorsabban végez...


Egyéni véleményem: váltózár + még valami (egy sima kormányzár....)

szerintem nem akarnának szarozni mind a kettővel


Szerintem olyan nem nagyon van hogy váltózár + Autolock2000 szóval a tolvajnak csak az Autolockot kell kinyitnia, ami biztos, hogy gyakorlással gyorsan megoldható számukra....


Viszont amatőr autótolvajoknak biztos elrettentő az Autolock...

2010. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a legjobb típus a kormányzárak közül, én is ilyet vettem. Igaz, hogy drága, de tényleg nehéz leszedni. Kampósat nem érdemes venni, ugyanis egyszerűen elvágják a kormányt, és már le is veszik a zárat, míg az autoloknál ez nem megoldható, ha helyesen van felrakva (közrefog a két záróstift egy küllőt), ugyanis beburkolja a kormányt. A zárószerkezetet sem egyszerű megpiszkálni, mivel ahhoz is nagyon nehéz hozzáférni.
2010. szept. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

csak az arvhívum kedvéért:

nekem ilyenem van, a régebbi verzió (mert ügye van az újabb is).

Az én véleményem:

- felrakni könnyű (1-2 sec): ráteszed a kormáynra, benyomod az Ú alakú fém keretet kattanásig és kész

- levenni kicsit nehezebb, de nem túl macerás (4-5 sec): kulcsot beteszed, elfordítod, felhúzod azt az U alakú keretet, lecsúsztatod a kormányról és kész, kulcsot visszafordítod és kiveszed(vagy akár benne is hagyhatod mindegy, de én ki szoktam venni)

- nem sok helyen írják, de azt a fekete kinyúló műanyagot be lehet csúsztatni a sárga kör alakú részbe így tároláskor kisebb helyet foglal, nem lóg ki a "karja"


Ha a kormányon rajta van, akkor nem mozog a kormányon, gyakorlatilag ráfeszül. A kormányt minimális mértékben tudod csak mozgatni, fel-le kb 5-5 centit (mert utána a műanyag kar vagy a szélvédőnek ütközik vagy a kardán boxnak, vagy az ülésnek). Ez elég kevés, illetve így vezetni egy kocsit akár az első sarokig is szerintem macerás, illetve feltűnő.


A kormányzárnak nem ilyen hagyományos kulcsa van, hanem nagyon specko, ilyen kis rudacska lyukakkal. Ezért állítólag nem is lehet másoltatni hagyományos módon. Van hozzá kód szükség esetén a gyár a kód alapján tud új kulcsot küldeni.


Az anyagminőség szerintem elég jó, bár nem próbáltam meg flex-el leszedni, de elég stabilnak tűnik, inkább úgy mondom hogy jobban hihető mint egy 5000ftos balta zár.


A kormányt nekem nagyon minimális mértékben nyomja mert van két rúd ami odarögzíti a a kormányhoz. Ha nagoyn lesem a kormányt meglelem a nyomait, de te meg sem látnád, mert annyira nem feltúnő. Egyébként semmilyen kárt sem tesz a kormányban. Minden méretű kormáynra jó, van hozzá bővítő ha túl nagy lenne a kormányod.


Én 14-ért vettem, annyiért max. megéri mert nyugodtabban alszom. Ellophatatlan autó nincs, de ha két kocsi közül kell választaniuk, tuti azt fogják amin nincs ilyen.



Kipróbáltuk, hogyha rajta van a kormányzár a kormányon, akkor mennyit is lehet eltekerni a kormányt, vagyis el tudnánk-e jutni vele mondjuk az első sarokig. Nos a válasz az hogy NEM, ugyanis az egyeneshez képest az autó max. eltérése kb 1-1 méter volt, nem több. Ekkora ívben befordulni pedig nagyjából egy egész stadion méretű terület kellene.

2011. jan. 16. 22:24
 7/7 anonim válasza:
persze ha hoz egy trailert,és felrakja rá a kocsit, akkor úgyis mindegy. amúgy meg valóban hasznos növelni a lopás idejét. Esetleg elaáll a szándéktól,é keres másikat.
2011. szept. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!