Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1 kategóriás jogosítvánnyal...

A1 kategóriás jogosítvánnyal vezethető kistraktor?

Figyelt kérdés
Járókerekes rotakapát.

2022. júl. 7. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Egyik A kategóriával sem.
2022. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lol
2022. júl. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az online oktatóanyag szerint pedig igen.


[link]

2022. júl. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én meg a jogszabályt olvastam el, amikor nemleges választ adtam.
2022. júl. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 Melyik ez a jogszabály? Én nem találtam egyértelmű választ a tananyagomon kívül. Kategóriában "K"-ra hivatkoznak, ami kertitraktor és lovaskocsi vezetésére jogosít, azt kellene a kérdezőnek megnézni, hogy itt a jogsiján van-e érvényesség.
2022. júl. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

A jogosítvány – nemzetközi kategória. A jogosítvány birtokában bármilyen hengerűrtartalmú motorkerékpárt vezethetünk. Megszerzésének feltétele: 23,5 év, vagy 20 év, legalább 2 éves motoros előképzettség A2 kategóriával.


A1 jogosítvány birtokában maximum 125 cm3 hengerűrtartalmú és maximum 11 kW teljesítményű hajtómotorral ellátott motorkerékpárt, quadot vezethetünk.A megszerzés feltétele 15,5 év


A2 jogosítvány – nemzetközi kategória. A2 jogosítvány birtokában és maximum 35 kW teljesítményű hajtómotorral ellátott motorkerékpárt, quadot vezethetünk. Megszerzésének feltétele 17,5 év


A1/B (B125) jogosítvány – nemzetközi kategória. B125 jogosítvány birtokában maximum 125 cm3 hengerűrtartalmú és maximum 11 kW teljesítményű hajtómotorral ellátott motorkerékpárt, quadot vezethetünk. Ez a jogosítvány gyakorlatilag megegyezik az A1 jogosítvánnyal, csupán a tanfolyam különbözik.


AM jogosítvány – nemzeti kategória. AM jogosítvány birtokában olyan két, három, vagy négykerekű járművet vezethetünk, mely hajtómotorjának lökettérfogata nem haladja meg az 50 cm3-et, teljesítménye pedig a 4 kW-ot, tervezett sebessége 45 km/h–nál nem nagyobb, saját tömege pedig legfeljebb 350 kg. Megszerzésének feltétele 15,5 év

2022. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Látom, le tudjátok pontozni az értelmes választ, mert nem tetszik.


[link]


A fenti link a vizsgaközpont oldala, a pdf gyaníthatóan nem bulváros tartalom.


Idézek belőle:


Olyan motorkerékpár, amelyek hengerűrtartalma a 125 cm3-t, teljesítménye a 11

kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, továbbá

olyan motoros triciklik, amelyek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg


Ti hol olvasok itt bármi olyant, ami ráhúzható a kerti traktorra?

2022. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Ti hol olvasok itt bármi olyant, ami ráhúzható a kerti traktorra?"


Mindenhol ugyanazokat a sablon szövegeket lehet olvasni arról, hogy mit lehet vezetni. De pl B kategóriánál se írják, hogy lehet vezetni velet kertitraktort, mégis ott a K kategóriánál is az orvosi érvényessége.

[link]


Viszont a segédmotorkerékpárral kapcsolatban találtam olyant, hogy lovaskocsi és kertitraktor is vezethető vele, utóbbinál ha a tulajdonosa betöltötte a 16-ot, így fura lenne ha ugyanezt nagymotorral nem lehetne megtenni ;) , meg ott van a 3-as hozzászólásban, hogy a tanfolyamos oktatóanyagban is szerepel.

[link]

2022. júl. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!