Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezdő nagymotoros vagyok, és...

Kezdő nagymotoros vagyok, és első nagymotoromat keresem 5-600 köbcenti max 80ló melyikek jók a lenti listából?

Figyelt kérdés

Lassan a vizsgák végére érek, és megszerzem az 'A' korlátlan jogosítványomat és ehez keresek motort. Eddigi motorozásaim az javarészt robogó, illetve 4-5x volt alkalmam endurózni egy délelőttöt egy exc-f 250 ktm-el. A nagy motorhoz legközelebb ez állt. Erdőben még estem keltem, de a síkabb utakon egész jól mentem érzésem szerint. Ezért olyan motort keresnék ami még megbocsáltó a kezdő tudásomhoz. Nakedeket vagy azok túra változatait néztem eddig. A teljesítményét max 80 lóerőre tenném, mert kb az összes tanulómotor is annyit tud kétlem, hogy nekem több kellene. A keretem csak a motorra kb 900e-1millio. Amiket úgy sikerült összeszednem tesztekből azokat leírom és ezekre kérnék véleményt vagy ha esetleg van ami kimaradt de szóba jöhet az is érdekel.

-Suzuki Gs500: Ismerősömnek ilyen van, mentem vele. Erős és kezes, de érzetre olyan volt mintha ifjusági biciklin ülnék. Magabiztosan ültem rajt, nyilván nem tudnám még kimotorozni és nagyszerű tanuló motornak is mondják, de nem fogott meg.

-Suzuki GSF 600 Bandit

-Honda cbf600f Hornet: Ez már igaz 90 lovas, de iskolálban előszeretettel használják.

-Kawasaki ZR7: Ez meg köbcentiben van felette a kritériumoknak de viszont ugyanúgy 80 ló alatt van és talán egy kaptafa a Bandittal (?)

-Yamaha Fz6 Fazer: Ez viszont már esélyes, hogy nem kezdő motorként funkciónál.

-Ducati Monster 600: Ezt a tipust nem ismerem, talán hallottam olyat, hogy szervízigényesebb. Egyszer ültem rajt, ott kicsit kényelmetlenül magasan volt a lábam. Erőben ez is beleférhet.

-A v2-es motorok azaz a Suzuki sv650 és a Kawasaki Er6n. Kinézetükkel nincs baj a V2 hangja nem tetszik de ez nem kizáró ok, ha jó érvek szólnak mellette.


2022. jún. 17. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt kell eldontened, mire akarod használni.

Úgy látom nagyon ccm vonalon keresgélsz, és teljesítményeket nezegetsz.


Sokkal fontosabb az ergonómia sztem.

No meg, egy kisebb motor is adhat brutálisabb élményt, mondjuk egy Duke 390.

Szoval, döntsd el mire fogod használni, és ahhoz keress motort.

2022. jún. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!