Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan készül a kifordított...

Hogyan készül a kifordított felni? (Lada)

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban:


1.Hogyan készül?

2.Milyen mértékben változik az ET,illetve mennyivel lesz szélesebb a nyomtáv?

3.Mennyire terheli meg a csapágyakat és a kerékagyat?

4.Mennyire lehet biztonságosan elkészíteni ezeket?

5.Mik a tapasztalatok,megéri-e szerintetek?

6.A felnikhez ajánlott gumiméret?


Elsősorban hozzáértők válaszát várom (szerelők,versenyzők,vagy csak akik használták).Személy szerint egy hétvégi hobbi célú autóra szeretném feltenni,ezért sem akarok drága felniket,illetve nyomtávszélesítőket.

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 19. 15:49
 1/7 anonim válasza:

1. egy felnihez két széria felni kell, kettévágják mindkettőt és azoknak a belső szélesebb peremét hegesztik össze, bele teszik a közepét és kész. (tipp:)

2. változó, igény szerint

3. nem vészes, (nem extrem esetben)

4. 100%-ig

5. ezt te döntsd el, nézz szét mennyiért kapsz 13-as alut, ill. mennyibe kerülne a forgatott legyártása.

6. attól függ milyen széles felnit csináltatsz (szerintem 185 max195)

Csak használtam ilyen felnit, csak közúton.

2010. szept. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

De amit írtál az nem a toldott felni? Én úgy tudom,hogy ennek csak a közepét vágják ki és a másik oldalra hegesztik vissza.

Most lehet,hogy nagy baromságot írtam,de fogalmam sincs erről.Ezért is írtam ki a kérdést. :)

2010. szept. 19. 17:39
 3/7 anonim válasza:

Megfogtál, a gyártás után odaírtam, hogy csak tipp.

Bár én még csak szélesítettet láttam.

2010. szept. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 B_la válasza:
Többféle módszer van jól tudod. Van amikor csak levágják a felni külső peremét hajítanak oda egy "lemezt" és behegesztik a felni és levágott perem közé. Meglehet csinálni 2 felniből is ahogy írták de amit te kérdeztél ott csak a felni közepét teszik vissza fordítva. A felni szélessége nem változik csak az et. Első kettőt szoktam látni fórumokon mostanában utolsót sztem valami oldskul ladásoktól kérdezd. Egyszer láttam olyat képkeben ott kiütötték a közepét fordítva vissza tetté meg oda hegesztették.
2011. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Helló azt szeretném kérdezni hogy ez mennyire szabájos közúton használható? Vagy hogy lehet megoldani én is ilyet szeretni de apum azért nem engedi mert hogy megb*sz a rendőr
2013. nov. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A forgatott felnihez 1 db is elég. Esztergával kiszedik a közepét, megfordítják, visszahegesztik.

Múltkor csináltam poénból egy kereket 6j15 ET47-ből. Végeredményre ET0 jött ki.

A rendőrök cseszegethetnek, a felnibe bele van írva az ET, le lehet mérni, de nem igazán tudják bizonyítani hogy te csináltattad őket. Dísztárcsát rá! :D

2015. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
...a szelepnek pedig új lyukat kell fúrni a másik oldalon, régit behegeszteni...
2015. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!