Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok átlagéletkora miért...

Motorosok átlagéletkora miért 40-50 év?

Figyelt kérdés

Ez valami statisztika hogy a motort (nem robogót) vásárlók átlagéletkora ennyi. Tehát a túlnyomó többség hiába szerezhetne már 24 évesen nagy motorra jogsit, legtöbben a negyvenesek veszik.



A fiatalokat 24-30 ezek szerint nem vonzza ez a dolog már?


Az valahogy nem magyarázat hogy mert az idősebbeknek van már rá pénzük, mert pl. messze nem olyan drágák mint mondjuk egy új autót lízingelni.



2022. jún. 8. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

"Ez valami statisztika"


Az, hogy te látsz három negyvenes ürgét motorozni és kitalálod, hogy akkor az az átlagéletkor, azt nem hívjuk "statisztikának". Ezt hülyeségnek hívjuk.


Tételezzük fel, hogy tényleg igaz és vegyük a jobbik esetet, a 40 évet alapul. Még ha nincs is belőlük sok, mint ahogy te állítod, akkor is nyilvánvalóan vannak fiatalabbak. Egyébként meg nem tudom hogy szerinted miért 24 év az alsó határ, 16 évesen is lehet motort vezetni, nem csak robogó létezik az 50-es kategóriában, de még ha az 50-est nem is számoljuk, akkor meg 18 évesen lehet rakni A2-t. Sőt, ha MINDENÁRON a nagymotort számoljuk, akkor meg 20 év a korhatár, nem 24 (csak a 20 éves határhoz kell 2 éves tapasztalat kisebb kategóriában). Na mindegy.

Visszatérve a lényeghez, nyilvánvalóan vannak fiatal motorosok. Mivel átlagról beszélünk, ezért felrajzolhatunk egy haranggörbét. A haranggörbe tanúsága szerint, ha 40 év az átlagéletkor, azaz a haranggörbe csúcsa, akkor ugyanannyi 50-64 közötti motorosnak kéne lenni, mint 16-30 közöttinek. Ha belegondolsz, akkor szerintem számodra is nyilvánvaló, hogy ez hülyeség.


És akkor még kegyes is voltam a példával, hiszen a 40 évet a minimumnak mondtad. Ha 50 év lenne a korhatár, akkor ugyanannyi 16-40 közötti motoros lenne, mint 60-84 éves. Elég extrém marhaság, remélem egyetértesz.


Szóval nem, ez nem statisztika. Legalábbis nem VALÓS statisztika.

2022. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Ha 50 év lenne a korhatár"

Akarom mondani az átlagéletkor, nem a korhatár.

2022. jún. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

# 1


ez hivatalos statisztika,a motor kereskedők regisztrálják a motor vásárlók életkorát, és bizony ez a valóság.


Nem úgy volt ahogy mondtad hogy én láttam 3 negyvenes embert motoron.

2022. jún. 8. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor linkeld már be a forrást ehhez a statisztikához.


Amúgy meg: "a motor kereskedők regisztrálják a motor vásárlók életkorát" És az megvan, hogy a fiatalok 90%-a használtan vesz járművet, autót és motort egyaránt? Ha ez valós statisztika is, akkor is ez az új motort váráslók átlagéletkora, nem pedig az összes motoros átlagéletkora.


Sehogy sem adja ki a kérdésed.

2022. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt írod ez egy átlag. Egy 20 éves és egy 60 éves átlagban pont kiadja a 40-et. Gondolom 20 év alatt még nem motoroznak, 60-70 év felett meg már nem. Matematikailag pont az általad írt átlagnál vagyunk. Ebben nincs semmi meglepő.
2022. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!