Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van két azonos évjáratú...

Ha van két azonos évjáratú azonos teljesítményű jármű csak az egyik autó mondjuk egy szedán vagy kombi a másik meg egy suv akkor a kötelező biztosítás is ugyannyi lesz rájuk?

Figyelt kérdés

2022. jún. 5. 21:26
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
16 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Csak ha ugyanaz a személy köti.
2022. jún. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon sok mindentől függ, de ha ugyanaz a személy köti, akkor hasonló lesz az ára.
2022. jún. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem feltétlenül lesz ugyanannyi. Ha a biztosító statisztikái szerint a SUV-ot vezetők esetén több kárkifizetés történt, mint a kombit vezetőknél, akkor magasabb lesz a biztosítás díja. Persze ez fordítva is igaz, ha egy azonos teljesítményű BMW sedan-ra több kárkifizetés történik, mint egy Toyota SUV-ra (valljuk be, ez azért nem földtől elrugaszkodott feltételezés), akkor a BMW kötelezője drágább lesz.


Egyébként extrém esetektől eltekintve nem lesz nagy különbség azonos szerződő, évjárat és teljesítmény esetén.

2022. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam arra hogy ennyi minden még az autó márkája is számít. Szóval ha az embernek ritka autója van amiről nincs statisztika akkor az előny is lehet?
2022. jún. 9. 20:07
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

#4: Egy dolog fix: nem lehetsz előnyben egy biztosítóval szemben :)


A kérdésre igazán csak az tudna válaszolni, aki pontosan ismeri a biztosítók díjszámítási algoritmusát, de ő nem fogja ezt kiteregetni egy nyilvános fórumon. Amit én el tudok képzelni (hangsúlyotottan kívülállóként), az két lehetőség az adott biztosító kockázatvállalási hajlandóságától függőern, ha egy "Velorex Biturbo WRX"-re kérsz árajánlatot:


"A" biztosító: ebből a típusból 15 fut Magyarországon, úgyhogy nincs elég adatunk. Vegyük a hasonló kategóriájú járművek átlagát azonos szerződővel és dobjunk rá a biztonság kedvéért még 20%-ot!


"B" biztosító: ebből a típusból 15 fut Magyarországon, vesződjön vele "A", adjunk egy másfél milliós ajánlatot!

2022. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az összes biztosítónak közzé kell tennie az érvényes díjtarifa táblázatát, ami alapján kalkulálják a díjat.

Itt találod meg:

[link]


Pl. Az allianz táblázatát néztem át, ott úgy van, hogy a listán nem szereplő gyártmányok 0 "büntetőpontot" kapnak.

Egyébként meg olyanok befolyásolják a díjat, mint az autó teljesítménye, a motor hengerűrtartalma, meghajtás módja, jobb- vagy balkormányos stb.

2022. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Simán lehet más a tarifa .

Fura nekem a 2.0tsi rs octavia kombimra (2012-es) olcsóbb a biztosításom 18 éves lány létemre úgy , hogy 17 évesen lett jogsim azaz ahogy lehetett szülői engedéllyel ez az első autóm azóta van a nevemen . Tesóm 4 évvel idősebb nálam neki 2 éve van jogsija az ő autója ugyan ez csak 2011-es és sedan/5ajtós verzió neki közel 20 ezerrel drágább a kötelezője úgy , hogy az volt neki a legolcsobb biztosítás . Tesómé a generalinál van biztosítva az enyém pedig az alianznál . Viszont bármelyiknél ez a 20-30 ezer plusz lett neki amit nem értünk.

Az én autóm apa autója volt ő vett egy újat így kaptam meg én ezt és fura nem sokkal drágább nekem a biztosítás rá mint apának volt egyiken sincs casco csak a kötelező van azért, ha meg nézzük oké kombi az enyém tesómé meg sedan a két autó ugyan a pár extra kivételével korban 1 év van a kettő közt mind a kettő 200 lóerős autó ugyan azzal a motorral és egy 22 éves fiú nagyobb kockázat egy sedannal a biztosítónál mint egy 18 éves lány ... Érdekes a biztosítók kalkulációja .

2022. szept. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!