Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelő, alkalmazott,...

Autószerelő, alkalmazott, milyen elvárásaid lennének a munkáltatóddal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Leginkább a munkakörnyezetre gondolok.

Több helyre jelentkeztem mint szerelő, eddig egyéniben csináltam, de egyszerűen már nem bírtam a tempót, illetve gondolnom kell majd a nyugdíjra is(kata melett kb 0)

Hát egy két műhely amilyen lerugott, ócska...

Minden tiszta olaj, összevissza van minden pakolva, nincs rendezettség, felszerelés kb nulla, egy rázópad nincs, csápós még hagyján, hogy volt, de sok szerszám kb ez a lidl-ben vásárolt készletek... tákolás megy mindenhol.

Nektek van tapasztalatok ezzel?


2022. jún. 4. 07:24
 1/5 anonim válasza:
100%
Ha nagyvárosban keresel akkor érdemes lenne márkaszervízbe jelentkezni. A férjem már több mint 10 éve dolgozik ott. Ott kulturált a műhely, minőségi szerszámokkal dolgoznak és rendesen be vannak jelentve.
2022. jún. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Vidéken erre van igény. Én is vidéken dolgozom, próbálunk folyamatosan modernizálódni, de lehetetlen, mert ez kizárólag az árak emelésével lehetséges. Nyilván vannak dolgok, amihez nem kell pénz, például mi nem tocsogunk az olajban (van normális mennyiségű munkaruha biztosítva, a műhelyt pedig folyton takarítjuk). Azonban modernizálódni mind megjelenésben, mind felszerelés tekintetében, egyszerűen nem lehet, mert alacsony árakkal nem lehet az ehhez szükséges profitot kitermelni, ha pedig emelsz az árakon, akkor rögtön elmennek a szomszéd Józsi bácsihoz kókányoltatni. Sajnos a magyar mentalitásba (meg legyünk őszinték, a magyar vidéki megélhetési problémákba) nem fér bele az, hogy az ember vagyonokat költsön el az autójára. A vidék hemzseg az olcsó Józsi bácsiktól, az embereknek meg igénye van az olcsóságra, szóval mégis hogy fejlődhet a normális szerviz. Hogy versenyezzen egy sokmilliós kiadással rendelkező szerviz a feketén dolgozó Józsi bácsikkal, akik 100%-os profittal dolgoznak? Ha egy olajcserét 1000 forintért vállalnak el, az nekik 1000 forint tiszta haszon. Mi ha 5000 forintért cserélünk olajat, akkor buktunk. Nálunk a kisszerviz (olaj/levegő/pollen) 12000 forint. Annyi az óradíjam, szóval a munkadíjból kapásból 0 forint haszna van a cégnek és a haszon az kizárólag az, amit az olaj és szűrők viszonteladásával nyerünk. És nem tudom mennyire vagy jártas itt, de rengeteg kérdésnél rengeteg ember hánytorgatja fel, hogy az autószerelők milyen g*cik, mert pl. 45%-os kedvezménnyel vásárolnak alkatrészt és teli áron adják el. És egyik sem veszi észre, hogy enélkül csődbe menne a szerviz. Azt hiszik hogy olyan hatalmas nagy biznisz ez a szakma és hogy ezeknek az áraknak köszönhetően micsoda bevételük van. Ja... egy kisszervizen nyerünk kb. 20 ezer forintot egy átlag népautó esetében. Fú barátom ez aztán tényleg hatalmas nyereség, megyek is veszek egy Ferrarit.


Na de ennyit vidékről: Budapesten, meg esetleg pár nagyvárosban (elsősorban Győr és Debrecen) ez sokkal kevésbé probléma két okból: ezt a Budapestiek tagadni fogják, de ott sokkal jobb a megélhetés, mint vidéken, így az autóra is több pénzt tudnak szánni, másrészt pedig a berendezkedésből adódóan sokkal kevesebb a Józsi bácsi, hiszen a belvárosban nem nagyon vannak udvarral/garázzsal rendelkező Józsi bácsik, a város pedig kellően nagy ahhoz, hogy az emberek nem nagyon fognak olyan "sokat" utazni a külvárosba/kertvárosba/vonzáskörzetbe, hanem inkább a közelebbi szervizet választják, még ha az drágább is. És ha körbenézel, a budapesti szervizekre nem is nagyon jellemző az, mint amiről te írsz. Modernek, jól felszereltek, rendezettek. Mert van pénz. Én voltam a cégünk egyik budapesti szervizében, ég és föld a kettő. Ugyanaz a cég, ugyanazok a munkafolyamatok, magasabb árak és annyian vannak náluk, hogy egy perc megállásuk sincs, emiatt nem is nagyon vállalnak nagy munkákat, csak kisszervizek, fék-futómű és ehhez hasonló maximum 1-2 órás műveletek. Vezérléscsere és kuplungcsere ritka, motorfelújítást meg el sem vállalják. Mi ha csak ilyen kis munkákat vállalnánk el, a napi 8 órából 6-ot ülve töltenénk és 2 hét alatt csődbe mennénk, mert itt a kicsi munkákat simán megcsinálja a Józsi bácsi, hozzánk pedig csak a nagyobb munkák jönnek, amit a Józsi bácsi nem tud földön megcsinálni. Persze a nagy munkákért még így sem kérhetünk túl sokat, mert egyszerűen nem tudják megfizetni.


Röviden (vagyis inkább eléggé hosszan) ennyi...

Ha jól felszerelt szervizben akarsz dolgozni, akkor irány Budapest.

2022. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"12000 forint. Annyi az óradíjam"

Ez természetesen túlzás. Jó is lenne... :D Nyilván nem keresek annyit, főleg nem vidéken, csak érzékeltetni akartam a problémát.

2022. jún. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
#2, szép ez a litánia, amit idehánytál, de a szereléshez annyi közöd van, mint a kosárfonáshoz. Józsibácsizni azt tudsz, meg tele vagy frusztrációval a vidék iránt. Elhiszem hogy párszor átbsztak Budapesten pár szervízben, de attól még nem mindenki olyan hülye, mint te, hogy hagyja magát....
2022. jún. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4 Melyik része nem volt világos annak, hogy vidéki szervizben dolgozok? 1. osztályban nem kellett volna kihagyni az olvasás órákat.


Másokat lehülyézni azt tudsz, de megcáfolni a leírtakat, vagy ellenérveket felhozni ellenük már nem tudsz. Hogy is tudnál, hiszen én csak a tapasztalatra épült valóságot írtam le, azzal elég nehéz szembe szállni. :) De ha érzel magadban annyi bátorságot, amennyi nyilvánvalóan nincs, akkor "idehánysz" valami "hülyeséget" amivel az igazadat próbálod bizonyítani.


Várom szeretettel és kíváncsisággal...

2022. jún. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!