Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézifék beragadt. Mit lehet...

A kézifék beragadt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel indultam volna az autóval, de meg se moccant. Kézifékkar jár (azt nem tudom, hogy csinál is-e valamit). Próbáltam előre-hátra, de semmi. Megemeltem először jobb, majd a bal oldalát és mindkét kerék blokkolva van, meg se mozdul. Dobfék van hátul.

1 hete nem jártam vele. Előtte nagy pocsolyákon, illetve sáron mentem át, szerintem ez is közrejátszhatott.

Valami ötlet?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 18. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
berohadt a bowden, vagy a dobfék rozsdásodott be... Őszintén a nagykalapács segíteni szokott, de mivel magadtól nem próbáltad, inkább nem javaslom.
2010. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Ezért használom nagyon ritkán a kéziféket. Ha bent áll az udvarba az autó, még ha lejtős is, inkább egy téglával oldom meg a kérdést. De mintha valaha tanították is volna, hogy hosszabb ácsorgásnál a kéziféket ne használjuk, mert megszívjuk.


Egyébként kérdező, mégiscsak próbálj meg elindulni vele, finoman. Ha mázlid van, egy qva nagy pattanást hallatva előbb utóbb elengedi.

2010. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, a téglánál nem lenne egyszerűbb az autót 1-esben hagyni? :)
2010. szept. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De, síkon ezt is teszem, ezért írtam a lejtőt, mint opciót :) Sima egyesbe tuti beleköt valamelyik válaszoló :D
2010. szept. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kézifék bowdent(külsejét)jó alaposan "emberesen" meg kell rángatni..kézzel..amíg meg nem "mozdul" a benne lévő bowden sodort huzal...ehhez persze a kocsi alá kell feküdni.

Nem ártana neki aztán később egy egy kis motorolajat injekciós tűfecskendőből bespriccelni a bowden huzal mozgó pontjaira.

2010. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az olajos bespriccelés addig jó míg megnem mozdul,de nyáron a sok portól ill. szennyeződésektől ugyanúgy betud rohadni mint télen a fagytól.
2010. szept. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
WD40 és bowden rángatás.
2010. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2-tes, ép azért ragad be mert nem használod, ha bejárattad volna, nem történne ez!
2015. júl. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!