Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladába lehet automata sebesség...

Ladába lehet automata sebességváltót szerelni?

Figyelt kérdés
Természetesen nem számítógépes vezérlésűre, hanem régi "analóg" rendszerre gondoltam. Ha igen, akkor mennyibe lenne és van-e valaki, aki Budapesten ilyesmivel foglalkozik.
2010. szept. 16. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Túl költséges lenne.
2010. szept. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én Ladám moddingolása nekem minden pénzt megér, előbb-utóbb összeszedném rá.
2010. szept. 16. 18:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez csak tipp, ha hülyeséget írok, akkor elnézést.

Tudtommal a Lada az valamelyik régi Fiat-nak az orosz reinkarnációja, tehát elképzelhető, hogy a "Fiat-verzió" létezett automatával.

Ha nem, akkor meg arra érdemes fókuszálni, hogy egy kb ugyanennyire motorizált orrmotoros hátsókerekes autóé jó lehet bele.

2010. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb. 2,5 millióból kijönne.
2010. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes módon találtam automata váltót, Samara-hoz, Niva-hoz. A kockaladákhoz az orosz mesterek nem terveztek automata váltót, így más autóét kellene belemókolni, de nem valószínű, hogy többet átmenne a műszakin, és be lehetne jegyeztetni a forgalmiba. Ráadásul az autó gyorsulása is rosszabb lenne, valamint az így sem rózsás fogyasztás is az egekbe szökne vele. Én nem javasolnám. Akkor inkább már sport vezérmű, weber karburátor... bár az meg a difit veri tönkre.
2010. szept. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyárilag voltak kísérletek háromfokozatú, hidrodinamikus automata váltóval. Meg lehet valósítani, csak meg kell találni a megfelelő váltóművet. Én a régi, hosszmotoros FIAT-ok (125, 131, 132, Argenta) környékén keresgélnék - azt hiszem, érthető okokból...

Viszont hidrodinamikus automata váltót csak nagy motorra érdemes szerelni. 1500-as vagy még inkább 1600-as Ladát érdemes átalakítani, mert a szerkezet kissé teljesítményfaló és egy kis nyomatékú, kis teljesítményű 1200-as vagy 1300-as motort reménytelenül lomhává tesz.

2010. szept. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hello. Nekem 1200-esbe volt 131-es 5 sebes váltó egy az egybe belemegy, csak azt hiszem 1600-asnak a difije meg a kardánja volt hozzá téve. Szerintem abban automata is van.
2015. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!