Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi értelme volt a félautomata...

Mi értelme volt a félautomata autóknak?

Figyelt kérdés

Például a legelső A-osztályú Mercedes. Automata váltó de kézzel kellett kapcsolgatni a sebességek között.

Az ilyennek amúgy mi létjogosultsága? Vagy legyen kézi vagy rendes automata nem? És egy ilyen félautomata kocsival le lehet fulladni illetve halálra lehet hajtani a motort, vagy olyankor elvált magától?



2022. ápr. 19. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne a félautomata egyébként, megkímél a kuplungolástól, de rád van bízva fordulatszám.
2022. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó megoldás, de munkagépekben sokkal hasznosabb. Egyszerűen túlment rajta a technika
2022. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Igaz, hogy megkímél a kuplungolástól, de akkor már legyen rendes automata nem?
2022. ápr. 19. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk az automatát is így használnám a legtöbbet.
2022. ápr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy mozgássérültnek jó lehet.
2022. ápr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak jó, akik nem szeretik az automatát, de nem akarnak (vagy testi problémák miatt nem tudnak) kuplunggal "bajlódni".
2022. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy fejlesztési folyamat első lépése. A ZX81 volt az első személyi számítógép talán. a C64 valóságos csoda. És hol tart ma ez az ipar?

Az autógyártásban sem egyik pillanatról a másikra jönnek a csodák.

Ma már teljesen önvezető autók is járnak az utakon, ha nem is sok, nem is tökéletes. Nagy lépés volt a félautomata. Sőt! Az azt megelőző szinkronizált váltó is.

2022. ápr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jónéhány éve vpét egy kocsim, amit átváthattam félautomatába. Városban kényelmesebb volt automatában vezetni. Országúton az előzések miatt inkább félautomatában használtam, hogy úgy gyorsítson, ahogy én akarom.
2022. ápr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor még nem voltak ilyen jó automaták. Ezek a kifinomult, nagyon precíz és jó automataváltók, pláne ami gyenge autókon is jó, csak 2005 után jelentek meg.
2022. ápr. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!