Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félautomata váltós quad-ot...

Félautomata váltós quad-ot hogy kell vezetni?

Figyelt kérdés

Azt mondták csak leveszem a lábam a gázról és visszavált.

De ha elindulok akkor magától feljebb is kapcsol vagy nekem kell csinálnom valamit?

Illetve megálláskor vagy lassításkor csak a hátsó féket kell használni?


2021. ápr. 20. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg van rajta egy váltó, de kuplungolnod nem kell, csak váltod a fokozatokat. Neked kell kapcsolgatnod, igen. Ha csak sián lassítasz, elég a hátsó fék, de ha intenzíven akarsz fékezni, akkor az első is ajánlott.
2021. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak kicsit félek használni az elsőt mert kiskoromban a biciklin először az elsőt húztam be és jól fejreálltam.
2021. ápr. 20. 11:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Kocsinál ki fogod kötni az első fékkört? :)


Egy quadnál csak a legszélsőségesebb esetben tudsz fejreállni. Vízszintes, off-road terepen szinte sehogy.

2021. ápr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor egyszerre kell húzni az elsőt is meg a hátsót is?
2021. ápr. 20. 11:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ha egyszerre húzod az elsőt meg hátsót, akkor elöl is fékezed a kerekeket meg hátul is. Nincs olyan, hogy "kell". Helyzettől függ. Ha nagyon meredek lejtőn mész és rárántasz az első fékre, akár quaddal is fejreállhatsz. Vízszintes helyzetben ez nem fordulhat szinte elő. Mi a kérdés pontosan? Fékezni helyzettől függően kell, nem mindig ugyanúgy és ugyanazzal a fékkel.
2021. ápr. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!