Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell jobbra rántani a...

Miért kell jobbra rántani a kormányt balra kerüléshez?

Figyelt kérdés
Motoros ismerősöm szerint ha elénk ugrik egy szarvas az úton, akkor azonnal jobbra kell rántani a kormányt a padka felé, mert akkor a motor átmegy a szembesávba és így ki lehet kerülni a szarvast. Többször is rákérdeztem, hogy nem inkább balra, de ő ragaszkodik ahhoz a meséhez, hogy nem, hanem jobbra. Én ezt nem tudom elfogadni, mert ha jobbra rántja valaki a kormányt, akkor lemegy a padkára és bebukik az árokba... Valaki elmagyarázza hogy van ez, mi a logika mögötte? Gyanús nekem, hogy palira próbál venni.

2022. ápr. 11. 21:22
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett nem arról van szó, hogy összekeverte az irányokat... Többször is megkérdeztük és ragaszkodik hozzá, hogy bizony a padka felé kell kormányozni.


Amúgy arról társalogtunk, hogy mi a legjobb módszer egy szarvasgázolás elkerüléséhez.

2022. ápr. 11. 21:24
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
motoros ismerősöd nem igazán 100%-os
2022. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Jól mondja, de a rántás helyett a tolást javaslom.

Tehát kb 20km/h sebesség felett ha hirtelen ki akarsz térni balra érdemes a bal kormányvéget megnyomni amitől a motor leborít balra.


A fizikájára keress rá nyugodtan. A kulcsszó: utánfutás

2022. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
rántás és a tolás nem ugyan az . ha jobbra rántod a kormányt akkor nem fog balra menni
2022. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Bal kormányvéget megnyomni az miben más, mint jobbra elkormányozni? Te is rosszul mondod szerintem, de jóra gondolsz. Nem inkább meghúzni a bal kormányvéget???
2022. ápr. 11. 21:36
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
2022. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

#5 miért kéne meghúzni?


a kérdésben az van, hogy balra kell kanyarodni, tehát a bal kormányvéget tolja...


nem is értem a kérdést

2022. ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%
2022. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
45%
szerintem a 2es még biciklin sem ült
2022. ápr. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

#5 épp ezaz, hogy a kormány jobb oldalát kell magadtól eltolni ahhoz, hogy a motor hirtelen jobbra térjen ki.🤷‍♂️

Én nem tudom miért, de tényleg így van. Mondjuk az tény, hogy egy bizonyos sebesség felett a motor döntésével változtatsz irányt, nem pedig a kormányt tekergeted mint kocsinál.

2022. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!