Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos autók motorházte...

Az elektromos autók motorháztetőjére, szélvédőjére miért nem tesznek napelemet?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 9. 06:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

7. vagyok. Amikor megjelent kínálatunkban a graphene cipő, több szakcikket is elolvastam erről. Nem, nem pletykalapban.

És ott olvastam az autókról. És arról is, hogy házak teljes felülete is egyetlen nagy napcella lehet.

Tudósokat szóltok le, nem engem.

2022. ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

#11 "És ott olvastam... [...] Tudósokat szóltok le, nem engem."

Majd ha belinkeled a tudományos folyóiratot, szaklapot, ahol erről írnak a "tudósok", akkor esetleg velük is lehet vitatkozni.

Amíg azonban csak olyanokat hajtogatsz, hoyg itt meg ott olvastam, addig veled vitatkozunk, mert te állítasz egyértelműen butaságokat.

2022. ápr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem éri meg. A jelenlegi technológiai szint mellett az előnyei nem hozzák be a hátrányait.
2022. ápr. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%

mert nem látna ki tőle a hülyéje a szélvédőn azért.


Amúgy a tetőre nem lenne alapvetően bruttó hülyeség, vannak országok ahol a villanybuszok tetején már megjelent.

2022. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%

Van már kocsi amin van napelem, így napsütésben járatja a szellőzőventillátort, hogy ne hevüljön fel az utastér.

És kb ennél jelentősen többet egy mai napelemmel nem lehet termelni.

Ha lesz valami technológiai áttörés a hatásfokban, akkor már lesz értelme.

2022. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Így is aranyárba adják az elektromos autókat. Ha rákerülne a napelem akkor tényleg csak a felső ötezer tudná megvenni.
2022. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Mert már így is nagyon drágák az elektromos autók,napelemmel meg még annál is többe kerülne.Illetve nagyon kevés hatótávot tudna visszatermelni a jelenlegi technológiával,túl drága lenne ahhoz hogy igazán megérje.

Majd 10-20-30 év múlva lehet létjogosultsága amikor olcsóbbak lesznek az elektromos autók,a napelemek és hatékonyabban tudnak áramot termelni.

2022. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mert annyi áramot sem termel, ami a klímakompresszort meghajtsa. Audi A8 D2, majdnem 30 éve megjelent modell, annak a tetején volt már szolár, mikor megjelent. Annyira volt elég a napelem a hatalmas autó tetején, hogy a keringetni tudja a levegőt a beltérben, hogy nyáron ne legyen 60 fok bent, mikor parkol az autó. A klíma már nem működött róla. A következő A8-asban már nem volt ez az extra. Gondolom így megérted, miért nem működik a dolog. Egy elektromos autó olyan szintű áramenergiát fogyaszt, amit fel sem tudsz fogni laikusként.
2022. ápr. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!