Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5W40 vagy 10W40 olaj jobb az...

5W40 vagy 10W40 olaj jobb az autómba, avagy...tudatlannak nézett, mert nő vagyok?

Figyelt kérdés

Eddigi olajcseréknél márkás 10W40 olaj volt az autóba. Új szervizben voltam, kérdezte, milyen olaj volt eddig, mondtam hogy mi, erre megkérdezte, mennyi km van benne, mondom 150000, erre azt mondja, akkor menjen bele az 5W40, mert az kell bele. Férfi kollégáim, akik jobban értenek az autóhoz, azt mondták, hogy szerintük hülyeség volt váltani, és biztos azért adták el nekem ezt az olajat, mert ez drágább, és mellesleg nagyon enni fogja az olajat a motor.


A másik kérdés, hogy a szervizes azt mondta, hogy, 15000 km után kell majd olajat cserélni. Viszont a másik szervizes meg 10000 km-t mondott. Akkor most mi az igaz? Milyen olajat kérjek a következő olajcserén, visszatérhetek-e a 10W40-re, vagy maradjon most már az 5W40? Az autó garázsban áll, tehát a téli indítás miatt nem kellene az 5W, különben is, jön a nyár...



2022. márc. 25. 08:40
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj, hogy sokan majdnem minden régebbi 14+ éves autókra azt hiszik, hogy a 10w40 jó bele. Ilyenkor szokott lenni az olajfogyasztás az eldugult dugattyúknál.

5w40 jó bele az is kell, mellé a 10ezres csere intervallum tökéletes.


A gyár által megadott 5w40 kell bele. (Nem 10w, nem 15w mert meleg van és "nincs kenése")

2022. márc. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Szia

Érdekes, mert sok helyen sok mindent írnak, külföldi portálokon a 10w-40 gyakran elő jön.

Szerintem az 5w-40 lesz a legjobb az autónak a leírások alapján.

Rövid utaknál 10 ezres csereperiódus, hosszabbnál ki szokták tolni 15-20-ra is.

2022. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Az első szám egy „W-vel” végződik, ami az angol „Winter” (magyarul: tél) szót jelöli. Ez a szám azt mutatja meg, hogy az olaj milyen könnyedén áramlik hideg működési környezetben, így például a motor indításakor. Míg a második szám azt jelöli, hogy az olaj hogyan áramlik a motor normál működési körülményei között.


Minél kisebb a szám, annál jobban áramlik az olaj. Éppen ezért az 5W-30-as olaj könnyebben áramlik a 10W-30-asnál indításkor és a 10W-30-as könnyebben áramlik normál működési körülmények között, mint a 10W-40-es olaj.


10W40-es olaj a gyári akkor azt kell használni. Annyi különbség lesz, hogy napi első indításnál jobban fog az olaj áramolni, mert kicsivel hígabb. A második szám egyezik tehát normál üzemi hőmérsékletnél a két olajnak egyforma a viszkozitása. 2-3 alkalommal másik olaj került bele, nem lesz baj. 10.000km utáni csere inkább a dízelekre jellemző. Én mindig 10.000km után cserélem mert így láttam jónak, a turbófeltöltő is így szereti, ezt tapasztaltam. Sima szívóbenzines motornál ki lehet tolni 15.000km-ig.

2022. márc. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
jó igen de az olajfilmréteg vastagsága sem mindegy. Ha túl híg nem fog elég jól kenni
2022. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
5w30 mehet bele.De egy csere erejéig megpróbálnám a 0w20-at figyelve,hogy csipegeti-e.
2022. márc. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!