Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 5W40 vagy 10W40 olaj jobb az...

5W40 vagy 10W40 olaj jobb az autómba, avagy...tudatlannak nézett, mert nő vagyok?

Figyelt kérdés

Eddigi olajcseréknél márkás 10W40 olaj volt az autóba. Új szervizben voltam, kérdezte, milyen olaj volt eddig, mondtam hogy mi, erre megkérdezte, mennyi km van benne, mondom 150000, erre azt mondja, akkor menjen bele az 5W40, mert az kell bele. Férfi kollégáim, akik jobban értenek az autóhoz, azt mondták, hogy szerintük hülyeség volt váltani, és biztos azért adták el nekem ezt az olajat, mert ez drágább, és mellesleg nagyon enni fogja az olajat a motor.


A másik kérdés, hogy a szervizes azt mondta, hogy, 15000 km után kell majd olajat cserélni. Viszont a másik szervizes meg 10000 km-t mondott. Akkor most mi az igaz? Milyen olajat kérjek a következő olajcserén, visszatérhetek-e a 10W40-re, vagy maradjon most már az 5W40? Az autó garázsban áll, tehát a téli indítás miatt nem kellene az 5W, különben is, jön a nyár...



2022. márc. 25. 08:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

10 szakmabelitől ugyanarra az egzakt, félre nem értelmezhető kérdésre minimum 3 eltérő választ kap a jámbor felhasználó. Attól, hogy magát szakembernek titulálja egy szerviz alkalmazott, szak-kiskereskedő, nem szabad biztosra venni, hogy az a válasz megbízható is lesz ettől.


Én meg szoktam hallgatni több független "szakértőt", aztán magam döntök azok mérlegelése alapján. Ennél jobbat nem lehet tenni, ennek ellenkezője már a hitvilág , ezotéria,... témakörébe tartozik.

2022. márc. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 krwkco ***** válasza:

A motorhoz való olajjal kapcsolatban egyetlen szakmabeli van: az autógyár. Meg kell nézni a használati utasítást, hogy milyen olaj van előírva: viszkozitás, teljesítményszint, de leginkább a gyári specifikáció kódszáma. És azt kell használni.

Ezen csak az változtat, ha a gyár -az olajok fejlődése miatt- másik olajat javasol a régebbi motorokhoz is.

2022. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Beviz Elek ***** válasza:
60%

#11

Valaki hiába szakmabeli, ha öreg szaki akkor az ezer éves mantrát nyomja hogy mehet bele a sűrű olaj, az majd tömít, holott az olaj szerepe nem a tömítés hanem a kenés, hűtés.


A motor kopásának legnagyobb része hidegindításkor következik be, minél többször indítjuk hidegen az autót, annál fontosabb a hígabb olaj ami gyorsan eljut a kenési pontokra, gyorsabban feláll vele a szükséges nyomás.


A gyárak által sokszor megadott hőmérsékleti tartományokhoz tartozó viszkozitás az nem az ajanlott viszkozitás, hanem használható. Azért mert a 10w40 a mi éghajlati övünkön szivattyúzható télen az nem azt jelenti hogy az autónak ez jó, a 0w40 hidegen a vilàg minden pontján jobb a 10w40-nél, melegen pedig ugyanazt tudja (viszkozitás szempontjából, minden más szempontjól a 0w40 jobb hiszen az egy modernebb olaj).

2022. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Stimmt's.


A 0W40 sokkal folyékonyabb, ezáltal egy öreg, kopott motorban, amelyik már használtsági foka okán relatív sok olajat fogyaszt egyébként is, annak tudatában érdemes megvenni, betöltetni, hogy még gyakrabban kell majd utántölteni, és lecserélni, mint egy sűrűbb olajat ?

Tehát jót tesz a motornak a 0W40, csak el kell fogadni hogy drága.

2022. márc. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, elvileg van egy kis szürke mappaszerűség minden Renaulthoz, abban benne van, hogy: külső hőmérséklet-függő, tehát nyáron 40 fokban mehet bele még a 15/40 is.

-20-ban meg ugyanez rizikós.

Mint ahogy nyáron is az 5/30, ami olyan lesz mint a húgy, és nincs kenése.

Marhára nem csak a hidegindítás a fontos, odapadlózol egy városban felhevült, lóhúggyal üzemeltetett motornak, pillanatok alatt hazavágod az olajpumpát, hajtókarcsapágyakat.


1.2-es clioba, gondolom a 70 lovas, teljesen jó a 10/40-es.

Ha -30 fok lesz, akkor ne menj vele sehova.

2022. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Beviz Elek ***** válasza:

#15


Van kenése, más autók is használják nyáron. Sőt, nekem van két hybridem és nyáron is 0W20 van bennük.

A hűtővíz feladata a motor temperálása, ahogy a motorblokk is üzemi hőmérsékleten marad úgy az olaj is a motorban. Nyugodtan lehet padlózni városban, autópályán, bárhol amíg ésszerű kereteken belül marad az ember. Ki lehet menni a Nürburgringre csapatni egy kört, akkor kell vastagabb olaj ha versenyzésre használod az autót, tehát nem ritkán megzavarod pár percre hanem fél órákat mész ilyen igénybevétellel.

2022. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
5w30at ir a neten több olaj kereső, tehát 5w30 kell bele és kész.
2022. márc. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16: így van. 2005ben vettem egy Honda accordot 13 évig volt meg 0w20 a gyári ajánlása 13 év alatt nem halt meg a motor hogy a gyári előírást betartottam. Pedig nyáron Olaszországban 40 fokban 180-200 kozott nem keveset ment. Netto hülyeség a gyárat felülbírálni, bár jó tudni hogy vannak a gyártónal is hozzabb értő emberek.
2022. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
70%

Japánoknál nem is rakhatsz bele mást ha 0W20-at ír. Ismerős japán autókat javít. Elég keményen el tud kopni a motor ha 5w30 vagy 10W40 van belerakva. Ott nagyon finom illesztések vannak.

Régi opelek meg majdnem mindennel elmennek, mert ott meg elég laza illesztések vannak, azért is szeretik enni az olajat.

2022. márc. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

teljesen mindegy, hogy 5w40 vagy 10w40 már nem lesznek -30 fokok, ez a két olaj csak (kivéve ha rész/fullszintetikus) a hidegoldali viszkozitásban különböznek. Mindegy az.

az hogy mikor cserélsz olajat attól függ, város vagy autópálya, futásteljesítmény, stb erre nincs sablon. Ha csak városi boltba leugrós akkor 5-8 ezreként már le kell, ha mész folyton vidékre akkor 15 000 reális lehet

2022. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!